22.kolo Baník B - Kupařovice 1:1

01.06.2009 09:24

sestava: Škula D. - Matějka, Kožíšek, Švancara, Jašek - Krejčí, Škula J., Šmíd, Liška - Minář, Hron /branka: Liška 1x

Naše rezerva se chtěla před domácím publikem předvést, ale zápas se jí vůbec nepovedl. Už v 7. min. čelí obrana třem po sobě následujícím nájezdům, ten poslední byl smrtící. Brankářův promáchnutý centr putuje k neobsazenému útočníkovi hostů, bomba k tyči znamená jejich vedení - 0:1. Ke cti Baníku slouží fakt, že se nepoložil, zakousl se do kupařovických a začalo dobývání jejich svatyně. Po jednom z mnoha útoků se snáší centr do velkého vápna, odráží se od země a končí na ruce obránce Kupařovic. Jasná penalta, kterou Liška s přehledem proměňuje - 1:1. Naši se uspokojili, vypli motor a mysleli si, že vše už příjde samo, že se snažit nemusí. A málem na to, ještě do polačasu, doplatili. V 30.min., asi ze vzdálenosti 25 metrů, prudký projektil robustního útočníka končí na levé tyči škulovy branky. Hned nato máme super šanci my. Po bleskové akci Hrona a následném centru do vápna Minář zadovkou, přes hlavu, těsně nad. No a pak už pouze stojí za zaznamenání spousta faulů a že padaly i žluté karty. Tím končí poločas.

Protože jsem se nemohl z rodinných důvodů zúčastnit pokračování utkání, jeho průběh mi vylíčili osobně přítomní hráči a fanoušci. Náš zmar pokračoval i ve druhé půli. Kdo se zdržel o přestávce trochu déle na pivě, nelitoval, o nic nepřišel. Hra se dostávala do tempa velice pomalu, na žádné strně nebyl ani náznak nějaké gólovky. Prostě, oboustrně nezáživný fotbal. U hostů to tak ani nepřekvapilo, ale že se tomuto stylu poddali i naši, je s podivem. V 60.min. střídá Krejčího Záruba, ale obraz hry se nezměnil. Dokonce nedokážeme využít přesilovku, když hrajeme posledních 25 minut o jednoho hráče víc. V 65.min. je surově sražen Hron a po druhé žluté kartě jde kapitán hostí pod sprchy. Do té doby se na place nic pořádného nedělo, vzruch přinesla pouze tato inkriminovaná minuta. V zoufalé snaze vyrovnat, vrhl Baník všechno do útoku. Takhle jsme měli hrát už od začátku 2.poločasu. Třikrát jsme si mohli zakřičet gól, ale šance Hrona a dvojnásobná Záruby je likvidovaná perfektním brankářem hostí. Za remízu 1:1 nakonec můžeme děkovat brankové konstrukci a nemohoucnosti hostů proměnit super tutovku. V závěru utkání, když jejich hráč v pozici osamělého střelce nastřeluje brankovou tyč stojí při nás všichni svatí. Během utkání střídal Škulu J. jeho bratr Škula M. a naremplovaného Kožíška Horák. Zápas se diametrálně lišil od perfektního výkonu proti Řeznovicím. Nebylo se na co dívat, zahráli jsme špatně. Kluci, rychle na tenTO zápas zapomeňte a v příštím kole ukažte, co ve vás opravdu je.