22. kolo muži Moutnice A - muži Baník A 0:0

16.05.2009 20:57

sestava: Tesař - Kantor, Vespalec, Langer, Šrámek - Kožíšek, Šmíd, Horký, Šauer - Hron, Zavřel.

náhradníci: Liška, Škula D., Škula J.

Jestli si fanoušek Baníku myslel, že trapným zápasům ( v Modřích a doma s Tuřanami) je odzvoněno, byl na velkém omylu. Nevím, jak mám napsat výkon a výsledek nějakým trefným příměrem, ale ostuda je slabé slovo. Nic neomlouvá katastrofální výkon, že Horký trefil tyč, že Šauer měl dvě tutovky, že jsme celkově byli lepším týmem, ale hrát první  s posledním skoro hodinu v početní převaze pouze 0:0, je ubohost. A to je ještě mírné slovo.  Teď však k zápasu.

Nastupujeme bez Kameníka, Skokana, Čapky, Prečana a potrestaného Rozsiczky, ale z vypůjčeným Šmídem z béčka v základní sestavě. A hned máme navrch. V 3.min. dobře hrající Šauer centruje na hlavu Zavřela, těsně vedle. V 7.min. způsobuje závar a chaos v obraně moutnických kantorův centr, bohužel, nenachází odezvu. V 14.min. spaluje šanci Šauer. Dostává do běhu přesný pas, sprintem se uvolňuje, střela končí na kopačkách gólmana. V 16.min. se to opakuje, ale v obráceném gardu. Odvážným pádem pod nohy likviduje Tesař samostatný nájezd Moutnic. Ve 21.min. má šanci Hron, opět pas od Šmída, je zlikvidována. Ve 28.min. se po nezaviněném střetu zranil Kožíšek, střídáme, přichází Liška. Následně nato, po druhé žluté kartě vylučuje sudí domácím sprostě faulujícího hráče a nám se naskýtá dar přímo z nebes. Hodinu můžeme hrát přesilovku. Co by chtěli naši víc? A když z následného trestného kopu, který zahrává mistrně Vespalec, Šmíd hlavou těsně míjí branku, každý si myslí, že je hotovo, že je s domácími utrum. Ó, jak je ten míč kulatý. Sebeuspokojený Baník si myslel, že mu vítězství padne samo do klína. Houbelec. Domácí se totiž zatvrdili, semkli své obranné řady a soutředili se na totální defenzívu. Zbýšovští však nepochopitelně měli s touto zazdívací taktikou nebetyčný problém. A právě tady se v plné nahotě ukázala neúčast dvou zkušených harcovníků Kameníka, ale především Rozsiczky. Ten by totiž naši chaotickou hru usměrnil, dal by ji řád a smysl, pořádek. To vše chybělo. Ve 42. min. proběhla nejhezčí naše poločasová akce. Opět jsme si gól nezakřičeli. Horký se nádherhě uvolňuje naráží si se Šauerem, ten mu bleskově nahrávku vrací, Horký si jaště dovoluje luxus kličku a z velkého vápna střílí těsně vedle. Za jednu minutu však zatnulo nám. Akce, která proběhla v podání Moutnic, je jako vytisknutá přes kopírák z 42.min. Jenže tentokrát se mohou chytat za hlavu domácí. Rychlonohý útočník utíká celé naši obraně, probíjí se do vápna, tam zasahuje naše jistota....Tesař. Hra pak, k překvapení včech, probíhá na naší půlce. Co se to s váni kluci děje? Převaha o jednoho víc není vůbec znát. Sudí píská půlku a my jsme zvědaví, co nám přinese půle druhá.

2. poločas začal tak, jak jsme si ho představovali. Naším obrovským náporem. A opravdu, hráli jsme čtvrthodinku hodnou lídra tabulky. Jeden útok za druhým se valil na soupeřovu branku. Hýřili jsme nápadem, kreativitou, nechyběl nám důraz a přicházeli i šance. Ve 48.min. si naráží Kantor se Zavřelem, hlavička prvně jmenovaného je nepřesná. A z velkého tlaku se pak rekrutuje naše největší příležitost.  Na hranici velkého vápna se krásnou kličkou uvolňuje Horký, bleskově střílí, bohužel do cesty se balonu postavila tyč. Po počátečním drtivém tlaku Baníku se po 20 minutách hra zklidnila a její průběh se odehrával pouze na půlce domácích. Hrajeme hezký a líbivý fotbal, ale co je to platné, gól nikde. Bojujeme, snažíme se, na klucích je vidět, že se nevzdávají. Jejich nezměrná touha vyhrát, je evidentní. V 71.min. opět šance. Horkého střelu obránci sráží na roh. V 72.min. odchází Hron a na hřiště vbíhá Škula J. V 78.min. opět šance. Škula zatahuje míč k brankové čáře, překrásně nahrává Šauerovi, bomba z malého vápna 3m nad. 100% šance. 85.minuta je jak vystřižená z nějakého hororu. Ojedinělý útok domácích, obrana zaspala a jen zákrok nejlepšího hráče na hřišti Tesaře dává Baníku jaště jakous takous naději. Tu mohl realizovat Šauer, ale regurélní gól rozhodčí neuznává pro domělý ofsajd. Končí pro nás potupný zápas a jede se domů. Naším problémem nebyl soupeř. Toho jsme s přehledem přehráli. Ale jednoznačně nemohoucnost v koncovce a v neproměňování šancí. 0:0 jsme si pro svou pasivitu jednoznačně zasloužili. Jdeme však dál, nic není ztraceno!!! KLUCI, BOJUJTE!! I přes tento dílčí neúspěch vašim fandou vždycky zůstanu.