23.kolo Drásov - Baník B 1:3

06.06.2009 19:57

sestava: Škula D. - Škula M., Kožíšek, Hruška J., Jašek - Liška, Matějka, Šmíd, Hron - Minář, Škula J.

náhradníci: Horák, Sedlák

Musím začít nevídaným jevem. Domácí nastupují v deseti a my ve třinácti. V minulosti obrázek úplně obrácený. Než jsou drásovští v plném počtu, uběhne dlouhých 10 min. A pak se teprve začalo doopravdy hrát. Nejdřív o terénu. Opět nám krajně nevyhovuje. Je úzký, krátký, hrbolatý. Nic se ale nedá dělat. Taková je realiata. Pro oba týmy jsou podmínky stejné. Ovšem mužstvo, které má vyšší ambice, než se potácet někde v III.třídě, si musí pomoci i s takovým handicapem. A naše rezerva ukázala, že na to má. Jak už jsem se zmínil, v 10.min. se už hraje jedenáct na jedenáct a první šanci-nešanci máme my. Jaškovu střelu dostává Minář na dlouhou nohu a je po naději. Následcující obraz nasvědčoval tomu, že se bude hrát jako proti Knínicím. Neviditelně. Se snahou, ale bez efektu. Děj je jednotvárný. Baník se snaží o kombinaci, Drásov o destrukci. Ve 26.min. se zablýslo. Blesk varovný. Minář centruje na nabíhajícího Matějku, ale střelu stačí gólman nohama vyrazit. Hraje se pouze na polovině Drásova. Z následného tlaku se, bohužel, rekrutují dvě nególovky Jaška ve 28.min. a v 38.min. dalokonosná bomba Škuly M. Po dlouhém čase se přihlásili i domácí.  V 39.min. se mohli radovat. Náš obránce podběhl centr, za bukem stojící útočník se snaží přehodit Škuly, těsně nad. Byl by to pořádný šok. Aktivnější hosté by prohrávali. Odpovíme na tento moment? Nebo se zatáhneme do ulity. Odpověď dává Šmíd v 42.min. Zpracovává ideální přihrávku od Hrona, na velkém vápně dělá kličku a přesně k pravé tyči po zemi - 0:1. Bylo to zasloužené vedení. Radost však netrvala dlouho. V poslední minutě, prakticky z druhého útoku Drásova, je srovnáno. Škula D. ve snaze zlikvidovat útok domácích, sráží míč před pokutovým územím nedovoleně rukama a z následného trestného kopu Drásov vyrovnává -1:1. Sudí po 10 vtařinách pak končí půlku.

Nevím, co se s našimi přes přestávku stalo, ale začali, jak vyměnění. Zakřiknutě. Bojácně, bez aktivity, bez kombinace, která nás zdobila prvních 45 minut. Sice máme první pokus o šanci, ale střela Mináře je marná. Jakobychom se nepoučili z průběhu 1.poločasu, opět necháváme prostor pro domácí brejky. V 55.min se dostává Drásov do super šance. Ještě, že branka má horní břevno. To nás totiž zachránilo od pohromy. Zbýšovský stroj se zadrhl a trvalo to hodně dlouho, než začal pracovat opět naplno. Nastal čas fotbalové bídy a ta trvala bezmála půl hodiny. Byl to doopravdy antifotbal. Hra upadla do podprůměru, faul za faulem, ofsajd za ofsajdem, nic, prostě, nic. Z letargie, která do té doby panovala nás probudil Kožíšek. Jeho prudká střela Baník probudila a nastartovala k ofenzívě. Po nepovedené vzájemné přihrávce obránců drásovských, toho šikovně využívá Škula J., vypichává míč a podél gólmana do protilehléhlo koutu k tyči - 1:2. To byl signál k závěrečné super patnáctiminutovce. Drásov se nestačil oklepat a bylo tu dokonalé K.O. Výborně hrající Šmíd svou přihrávkou nachází volného Škuly J. ,mimochodem, náš nejlepší hráč, a ten završuje naše zasloužené vítězství - 1:3. Překrásná akce a ještě hezčí branka. Závěrečná vsuvka. Než padly obě branky, nedalo se na co dívat.  Do konce zbývá 7minut a může se jít domů. Zmíním se pouze o střídání. V 76.min. odchází Hron (stř. Sedlák) a v 83. min. Minář (stř. Horák).