23.kolo muži Dolní Loučky - muži Baník B 1:3

01.06.2010 12:59

muži Dolní Loučky - muži Baník B 1:3 /branky: Záruba 1x, Vespalec 1x, Hron 1x
Po trapasu v minulém kole jsme odjeli do Dolních Louček získat ztracené sebevědomí i tři body. Museli jsme se obejít bez omluvených Fejty a Nešpora, bez Procházky i Čapky, kteří zůstali k dispozici pro áčko. Pomohl nám trenér dorostu Kozel, který pro nás uvolnil ze svého kádru dva kusy - Buriana a Dorazila.
Sestava: Škula David - Sedlák, Vespalec, Hruška, Jašek /65. Dorazil/ - Liška, Schmid, Škula Jakub, Záruba /81.Novák /
- Hron, Burian /46.Švancara/.
Na těžkém blátivém terénu se obě mužstva snažila hrát kombinační fotbal. Během první půle si domácí vytvořili více možností, ale s proměňováním měli problémy. Jedinou branku dali domácí po pěkné kombinaci v 18. minutě, kdy hlavičkoval přesně Burian - 0:1. Ve 25. minutě Hruška vyhlavičkoval míč z prázdné branky. Naše útoky končily vždy nepřesnou přihrávkou nebo nepovedeným centrem. O náznaku šance můžeme mluvit pouze v případě Schmidovy možnosti a nevydařené střely Hrušky po trestném kopu.
Do 2. poločasu jsme nasadili Švancaru na stopera, Vespalec se posunul za útočníky a do útoku místo Buriana šel Kuba Škula.
Hned ve 49.minutě Hron střílí branku, ale pomezní zvedne praporek. O minutu později už je vyrovnáno. To Vespalec uvolnil přesnou přihrávkou Zárubu a ten zakončil přesně - 1:1. Prakticky po celý druhý poločas jsme měli více ze hry a domácí se před naši branku dostávali pouze sporadicky. Do hry šel i druhý dorostenec Dorazil, který vystřídal otřeseného Jaška - domácí hráč ho kopl do hlavy. V 72. minutě je faulován Hron a z trestného kopu Vespalec umístěnou střelou otáčí skore v náš prospěch - 1:2. Teprve tato změna stavu nutí domácí k větší aktivitě. V 80.minutě do útoku nastupuje "univerzální fotbalista" Mira Novák, odchází Záruba. Rozhodnutí přinesla akce z 83. minuty. Kuba Škula přihrává do šance dalšímu Kubovi - Hronovi - a ten / konečně / protrhne střelecké prokletí poslední doby - 1:3. Další zajímavé situace se odehrály až v nastaveném čase. Nejdřív Hron neproměnil další samostatný únik a v 95. nedali tutovku ani domácí. Vítězství v Dolních Loučkách bylo zasloužené a aspoň
částečně napravilo "ošklivý zážitek" z minulého týdne.             / info dodal trenér Vespalec Mir. st. /