23.kolo muži Baník A - muži Šatov A 3:1

24.05.2009 19:46

Pro Baník byl zápas se Šaraticemi významný v tom, že pokud vyhraje a Šaratice v Modřicích nezvítězí, tak bez ohledu na další tři zápasy ve skupině, které mu zbývají, postupuje. Do zápasu nastoupil i omilostněný Rozsiczka s Kameníkem a bylo to jó!! sakra znát. Všechno sice začal ve 4.min. Šrámek, ale realizece obrovské šance byla na Rozsiczkovi. Prvně jmenovaný přebírá míč, dělá kliku, nenechá se odstrčit, servíruje ho do vápna, nejdříve Zavřel a pak Rozsiczka však z bezprostřední blízkosti pouze nastřelují gólmana. Začínáme vystrkovat drápky. Jak už jsem výše uvedl, přítomnost Rozsiczky i Kameníka má velice pozitivní vliv na mužstvo a rázem jsou Moutnice, Modřice i Vojkovice zapomenuty. Oba dva strhli hráče k výkonu, který jsem už dlouho neviděl, a to vím, o čem mluvím. Nejdříve sestava: Prečan - Skokan, Langer, Vespalec, Kantor - Šauer, Šrámek, Horký Kameník - Zavřel, Rozsiczka /branky: Šauer 1x, Horký 1x, Kantor 1x. K výborné hře se připojuje také obrana a je po dlouhém čase vidět opravdu krásná hra, na kterou jsme byli zvyklí na podzim. Začínáme soupeře přehrávat a z tlaku přichází 1.000% šance Rozsiczky. Fotbalově drze vystihl nepovedenou přihrávku obránců a jede úplně sám na gólmana, bohužel, střela je pomalá a nepřesná a půl metru ji schází, aby rozvlnila síť. Je nutno podotknout, že bychom si vedení zasloužili, protože z naší strany je na co se dívat, prostě utkání je v naší réžii. A pak to přišlo. Ve 27.min. dostává míč do vápna Rozsiczka, lehce přiťukává Šauerovi, Ivoš se do něho opře a do protipohybu brankáře k pravé tyči otevírá skóre - 1:0. Předvádíme perfektní výkon a nenecháváme soupeře k ničemu pustit. Dokladem toho je, že Šatov poprvé vystřelil až v 31.min. Ze svého fotbalového umění nám nic nového neukázal, ale ve fňukání, válení se po zemi, hádání se s rozhočím, to jsou machři. V 35.min. je k vidění další překrásná akce. Zavřel přebírá přihrávku , blíží se k pokutovému uzemí, přihrává Rozsiczkovi, ten takticky přenechává za sebou sprintujícímu Kameníkovi a jeho jedovka nachází pouze náruč brankáře. Poločas končí, ale byl náš.

Do druhého poločasu nastupuje Baník beze změn v sestavě. Hosté se pochopitelně snaží vyrovnat a proto nasměřují své snažení hlavně do ofenzívy. Svůj sen o vyrovnání se jim splnil hned záhy. Kopou roh, ten letí přes celé vápno, špatný odkop a útočník Šatova, z první, míří tam, kde nestál Prečan - 1:1. Notně nám zatrnulo. Pořádný šok. Naše úsilí to utlumilo a začali jsme se trápit. V té době měli hosté druhou přímou střelu za zápas, ale dalekonosná, i když tvrdá střela, Prečana pouze vystrašila. 61.min. nás probudila z letargie. Po uspávací mezihře zvedl bojovník Šrámek prapor, po levém křídle se jesličkami šikovně uvolňuje a k údivu obránců se ocitá sám před brankářem. Jeho střela se sice neujala, ale odražený míč putuje k Horkému a ten nekompromisně zvyšuje - 2:1. Hra je přímo excelentní. Neuběhla ani minuta a radujem se potřetí. Šrámek zahrává trestný kop, nachází ve vápně Kantora (v II.půli super výkon) a technický kousek končí v síti - 3:1. Pochvalu zaslouží nejen Kantor, ale i Šrámek, který pohotově, rychle a zkušeně našel ideálně postaveného spoluhráče a mazácky mu adresoval gólovku. Na hřišti pak existovalo pouze jedno mužstvo. Náš BANÍK!!! Po šokovém vyrovnání se kluci rychle otřepali a už zase to byl ten starý dobrý BANÍČEK. Po střídání zraněného Zavřela Čechem, přichází střídání poslední. V 83.min. výborného Šrámka nahrazuje Čapka. Posledních 10min. se vyznačovalo pohodou, klidem. Prostě se dohrávalo. ZÁVĚREM CHCI ZA VČECHNY PODĚKOVAT VŠEM, KDO SE O TENTO HISTORICKÝ POSTUP ZASLOUŽILI, ZVLÁŠTĚ PAK RADKOVI ROZSICZKOVI, KTERÝ I PŘES NEPŘÍZEŇ RÁDOBY FANDŮ, S ÚSPĚCHEM SPLNIL SEN FANOUŠKŮ A TO, CO SI PŘEDSEVZAL. POSTUP. DÍKY RADKU, ZA VŠECHNY FANDY!!!!