24.kolo Baník B - Dolní Loučky 0:4

16.06.2009 08:26

sestava: Novák - Škula M., Hruška J., Čapka, Jašek - Škula J., Šmíd, Matějka, Liška, Hron, Krejčí. Pěknou šmídovou bombou začal Baník svůj poslední zápas na svém hřišti. Ve 13.min. se o totéž pokouší Hron. Bohužel, oba pokusy byly platonické. V 15.min. předvádí trio našich hráčů Hron, Krejčí, Šmíd perfektní spolupráci, když posledně jmenovaný z malého vápna spaluje obrovskou šanci. Zápas se odvíjel ve vysokém tempu, bylo se na co dívat. Hráči hostů se počátečního náporu domácích nezalekli a názorně předvedli, co je to efektivita a produktivita ve fotbale. Nezpanikařili, dál hráli svou profesorskou hru a trpělivě čekali na svou chvíli. Ve 21.min. ta chvíle přišla. Po rychlém brejku inkasujeme poprvé - 0:1.  Neuběhla ani minuta a je to - 0:2. Dva pořádné šoky hned v polovině prvních 45 minut. Přitom snaha se našim upřít nedá, ale jak se ukázalo v průběhu dalších minut, jen snaha na hosty prostě tentokrát nestačila. Co je to platné, že můžeme ze dvou šancí alespoň dát kontaktní gól, když ještě do polačasu můžeme inkasovat. V 45.min. jedou dva útočníci z Louček sami na našeho gólmana, ale štěstí pro nás, že si v závěrečné fázi neporozuměli.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez Krejčího a Čapky, místo nich přišel Minář a Záruba. A byl to začátek vpravdě  hektický. Během 6 minut nastřeluje Hron tyč a zárubova branka nebyla uznána, pro údajný ofsajd. Jenže to Loučky nezlomilo. V 64.min. zachycují špatně odkopnutý balon, rychle se ho zmocňují a nedávají Novákovi šanci - 0:3. A opět jsme svědky profesorského fotbalu hostů, který produkoval v 1. poločase. Z této taktiky jsme zoufalí a pomalu vyklizujem pole. Jiskřička naděje nám svitla v 67. min. Záruba z malého vápna nastřeluje pouze nohy brankáře, míč se odráží na ruku obránce a sudí ukazuje na penaltu. Liškovu střelu brankář kryje. Zlomový moment. A jakoby nebylo smůly konec. V 75. min. po třetím střídání odchází zraněný Škula M. a my dohráváme v deseti. To hosty ještě víc povzbudilo a pořádně zatlačili na pilu. Po prudkém, smrtícím protiútoku zvyšují v 78.min. už na - 0:4. A až tato branka nás trochu nabudila a máme dokonce několik šancí. Nic se však neujalo a je tu konec. Hosté si vítězství plně zasloužili. Hlavně z efektivní a produktivní hry zaslouží jedničku 2x podtrženou. Kupodivu nám stačili i fyzicky, taklže se pak tomuto hrozivému skóre nedá co divit.