24.kolo muži Baník B - muži Deblín 5:0

07.06.2010 09:19

Zápasy našeho béčka jsou jako na houpačce. Propadák v Popovicích, vynikající zápas s báčkem Ivančic. Následuje potupná prohra s Chudčicemi, aby pak rezerva Baníku rozdrtila po vynikající hře soupeře z Deblína. Takovéhle výkyvy provázejí domácí celé soutěžní jaro. Zpět však k zápasu. Trenér Vespalec postavil tuto základní sestavu: Škula D. - Nešpor, Čapka, Hruška, Procházka - Fejta, Liška. Schmid, Škula J. - Hron, Záruba. Branky: Záruba 2x, Fejta 1x, Škula J. 1X, Hron 1x.

Za velmi teplého počasí, po dlouhé době, začali lépe domácí. A začátek vlastně předurčil další vývoj utkání, kam bude hra směřovat, kdo bude mít navrch. Během 4 minut máme totiž dvě solidní šance ve kterých zatím ani Záruba, ani Hron, neuspěli. Zatím. Byla to dvě varování pro hosty, aby se nachystali na to, co je čeká. Už v 6.min. se deblínští mohou přesvědčit o tom, že to naše rezerva myslí vážně. Záruba kope trstný kop asi z 25metrů. Krásně ho trefuje a míč zapadá pod břevno bezmocného gólmana - 1:0. Hra ve vysokém tempu stran našich začíná nabírat na obrátkách. V 9.min. si Liška zavolal na Schmida o přihrávku, ten mu ji posílá, Liška centruje do vápna, tam vyskakuje nejmenší hráč se tam vyskytující Záruba, ve výskoku dorážkou, tělem zavěšuje - 2:0. Úvod jako hrom, ale zasloužený. Další šance následuje ve 14.min. Po chybě obrany se dostává k míči Fejta, postupuje sám na brankáře, dělovku, kterou vyslal, mu zázračně sráží konečky prstů strážce svatyně na roh. Převaha je evidentní. Pro dokreslení. Odehráno je 22minut a z toho 20min. se odehrává na půlce hostů. Ve 23.min. směřuje centr do vápna, kde číhá Fejta, ten přímo z první pálí, rána mu však nesedla, končí těsně nad. Ve 24.min. zaznamenáváme další tutovku. Ocitá se v ní Hron. Svým typickým brejkem utíká celé obraně, kočičí skok gólmana zachraňuje Deblín od další pohromy. Otom, že je zápas zcela v naši réžii a že nám hosté dovolují co se nám zamane svědčí 29.min., kdy probíhá super akce se super šancí.  Autoři jsou dva, do té doby, nejlepší hráči na hřišti a to Fejta a Záruba ( k nim se přidal v 2.poločase Škula J. a Liška). Fejta se ocitá sám ve vápně. Každý očekává střelu. Ten se koutkem oka podívá, kde je kdo volný, uvidí Zárubu, dovolí si takový luxus, že mu  směřuje přihrávku přes celé vápno a brána zeje prázdnotou. Záruba však z malého vápna míří Pánu Bohu do oken. Tato dvojice si spolu se Schmidem vše nahrazuje v 31.min. Záruba zakládá útok. Křižnou přihrávkou nachází Schmida, ten pasem posílá na výlet do vápna Fejtu a posledně jmenovaný střílí z úhlu podél vyběhnuvšího gólmana další naší branku - 3:0. A protože jsou hosté totálně rozloženi, nic se pak do poločasu na skóre nemění. Za zmínku stojí jen ve 40.min hlavička Záruby, kterou stačí brankář vyrazit. A jde se dokabin a fanda je na výsost spokojen.

Druhá půle nás svým začátkem notně zaskočila. To se hosté nadechli k zoufalému protiúderu, ale vytěžili z něho pouze v 1.min. nastřelené břevno a v druhé jedinou jejich suprovku, kdy se dva řítí na osamoceného Škuly D., jenže náš gólman předvádí jeden ze svých zákrků snů a šanci vykrývá. V 53.min. odchází Procházka, přichází Švancara. A hned v 54.min. se radujeme počtvrté. Škula J. postupuje od půlky sám, nikým neatakován až před vápno hodtů, obrana se mu nepochopitelně rozestoupí a Škula bodlem zavěšuje - 4:0. V 65.min. kope trestný kop Fejta, ale ani nadvakrát se mu nepodaří překonat brankáře. Deblín po hektickém nástupu do druhé půle, kdy měl ty zmíňované superšance, vyklidil pole a hra se podobá hře, kterou předváděl celých prvních 45minut. Zmatek, chaos, nepřesnost.To jsou průvodní znaky jejich zmaru. V 70.min. jde místo Záruby na plac Dvořák. V 75.min. jsme svědky krásné profesionální přihravky od Fejty na Hrona. Hron ji milimetrově dostává do běhu, utíká celé obraně a nekompromisně zakončuje - 5:0.  V 82.min. řádí opět Hron. Do vápna se vřítí na centr od Lišky, bomba těsně vedle. A poslední naši šanci vymyslel  muž 2.poločasu, Liška. Nezadržitelně se zbavuje celé obrany opět centr, opět na Hrona, opět bomba, ale tentokrát jeho projektilu stojí v cestě břevno. Byla to taková bomba, že se břevno třepalo ještě půl hodiny. Symbolická tečka za celým zápasem.