24.kolo muži Šlapanice B - muži Baník A 1:2

31.05.2009 19:30

sestava: Prečan - Skokan, Vespalec, Langer, Čech - Kameník, Šrámek, Zavřel, Kantor - Šauer, Horký. /brankyZavřel 1x, Kameník 1x.

Po deštivém dopoledni se konečně vyjasnilo. Ne však nad naším fotbalem. Dlouho, předlouho, trvalo, než jsme se dostali do fazóny a začali hrát to, co se na suveréna tabulky sluší. K překvapení všech, začátek totiž patřil domácím. Během 8 minut mají Šlapanice dvě šance. V 6.min. přestřelují z malého vápna nad a v 8.min. tvrdý pokus z 20 metrů Prečan vyráží. Baník se po zahřívacím kole otřepal. Horký našel Šauera, střela je však nepřesná. A to Zbýšov nastartovalo. V 15.min. naše super šance. Kameník perfektně na Skokana, ten křížně na osamoceného Kantora, jeho tutovka je však zneškodněna. V 17.min. další šance. Zavřel se z malého vápna snaží přehodit brankáře, jeho lob je zpacifikován. Iniciatívu do svých rukou přebíráme my. V 31.min. se ocitá v tutovce Kantor. Na malém vápně se rozhoduje co s míčem, zvolil tu horší variantu, nahrávku, ta se mu totálně nepovedla, konto je stále čisté. Domácí si hluboce oddychli. Pěkná akce nastala v 37.min. Horký patičkou přenechává rozběhnutému Vespalcovi a jedovatý projektil zasvištěl jen těsně vedle levého růžku. Posledních 15 minut je naším koncertem. Prakticky domácí nepouštíme k ničemu kloudnému, ovšem, chtělo by to brankové zakončení. A to se nám zatím nedostává. Poločas za stavu 0:0 končí.

Vše podstatné se pak událo v poločase druhém. Začátek byl pro nás katastrofální. Ve 47.min. se špatně odhlavičkovaný míč dostává na nekrytého hráče a jeho zpětná přihrávka je úspěšně zakončena - 1:0. Z úvodního šoku se Baník brzo, naštěstí, otřepal a zahrozil. Nejdříve Zavřelova a Kameníkova šance se ještě neujala, ale pak probíhá v 49.min. vůbec nejkrásnější akce celého utkání. Opravdu akce Messiho a spol. Vše začalo u Horkého. Na půlce přebírá míč, pasem posílá do běhu Šauera a Ivoš se svým tipickým únikem dostává až na úroveň brankové čáry, koutkem oka se podívá, kdo je nejlépe postaven a adresuje mu nádhernou, přímo přenádhernou, přihrávku. Zakončovatelem je pak velezkušený Zavřel. Přímo z voleje, pod víko - 1:1. Vynikající akce. Náš tlak pokračuje. V 60.min. utíká obraně Zavřel, snaží se obhodit vyběhnuvšího gólmana, těsně mimo.V65.min. střídá Hron Horkého. Baník v této době převyšuje soupeře na všech frontách. A také mu nenechává aní píď území zadarmo. Šlapaničtí se mají co ohánět, aby něco s výsledkem udělali. Po náhodném nákopu dělá obrana Zbýšova tu samou chybu, jak při prvé brance. Špatně odhlavičkovaný centr, útočník sám na Prečana, ale tentokrát je nájezd odvážným skokem Prečana pod nohy zlikvidován. Mezi domácími fandy to jem zahučelo. Ale popravdě. Takových tutovek jsme my měli 5-6. Dokladem jsou toho následující minuty. Prvním spalovačem je Šrámek, nedává. V 74.min. další suprovka. Zavřel perfektně na malé vápno Kameníkovi, Kameník je zcela sám, ale gólman mu balon směřující do brány nohama vykopává. Konečně se v 81.min. nabuzený fanoušek Zbýšova dočkal. Do vápna se vřítil Šrámek, je šlapákem faulován a z následné penalty se Kameník nemýlí - 1:2. Domácí závěr nezvládají a místo, aby se snažili vyrovnat, věnují se okopáváním a faulováním. V nastaveném čase jsme pak mohli zvýšit skóre. Střídající Hruška běží spolu se Zavřelem na brankáře, šanci se mu proměnit nepovedlo a jelikož je v malém vápně za ruku držen i Zavřel, ani on nemá úspěch. Byla to jasná penalta. Dvě penalty pro hosty za zápas se nepískaji ani v lize.