24.kolo Vev.Bitýška A - Baník A 0:1

06.06.2010 19:40

Na pěkně upravené hřiště, i když menších rozměrů, vyběhl Baník v této sestavě: Prečan - Havel Jan, Matouš, Davídek, Skokan - Kantor, Havel Josef, Kotačka, Kožíšek - Rozsiczka, Kozel. Branka: Rozsiczka 1x. A tak, jako každý zápas začíná opatrně, i tento nebyl vyjímkou. Čekalo se tedy, kdo se odváží něco vymyslet jako první. Byli jsme to my. V 17.min. se z hranice velkého vápna napřahuje Havel Jos., prudká přízemní petelice končí těsně vedle levé tyče. To byl ale jen takový výkřik do tmy. Půl hodiny hry a stále nic.  Lépe sice kombinujeme a dá se říct, že i mírná převaha je na naší straně, ale tutovka, nebo nějaká šance, veškerá žádná. Pak se však všechno změnilo. V 31.min. putuje do malého vápna míč na Rozsiczku a ten ukazuje, proč je fotbalista s velkým F. Ač tísněn, dokonce třemi beky, dokáže se perfektně na pětníku uvolnit a přesně podél celé branky do protipohybu gólmana zavěšuje - 0:1. A to byla voda na náš mlýn. Přesně tohle jsme potřebovali. Vstřelit branku a pak se věnovat defenzívě. A musím podotknout, že naši obránci vysoko převyšovali obranu domácích. Vynikající zahrál Matouš s Davídkem. Každý ovšem jiným stylem. Matouš odvracel se 100% jistotou všechny vysoké míče a Davídek naopak svými  odvážnými zkluzy bral vítr z plachet útokúm Bitýšky. Za tento výkon naše defenzíva zasluhuje jedničku dvakrát podtrženou. No a teď byli na řadě hosté, aby skóre obrátili. Jejich snaha byla úplně nahlodána brankou, kterou obdrželi a tak plácali, mydlili do balónu, ale ničím nás nepřekvapili a tak se úspěch nedostavil. Baník pak dohrál poločas v pohodě.

Ve 2.poločase vidíme to, co v prvním. My kombinujeme, jsme pohyblivější a to dělá domácím obrovské problémy. Následuje dvojí střídání. V 57.min. odchází Kozel, přichází Šauer a v 63.min. za Kotačku vbíhá na plac Procházka. V 78.min. mají konečně i hosté tutovku. Po sérii tří rohů, v tom třetím hráč domácích hlavičkuje z 5 metrů, ale Prečan čaruje. Gólovku reflexivním zákrokem vyráží na roh. S přibývajícími minutami přibývá na straně domácích i nervozita a následuje souvislá řada faulů, zdržování, zahrávání malých domů a my jsme na koni. Bitýšce se vůbec nic nedaří a hrají stále zmatenější fotbal, který v zásadě nemůže vézt k úspěchu. A to ještě v 88.min. můžeme svou výhru pojistit střídajícím Šauerem. Kličkou na velkém vápně se zbavuje dotírajících obránců a bomba bez přípravy končí těsně nad. Dnes netradičně zakončím referát kladným hodnocením naší obrany. Zaslouží si to. Vždyť považte. Na svém kontě má 31 obdržených gólů. A z toho inkasovala 25!!!! na podzim. Klobouk dolů před Davídkem, Matoušem, Skokanem, Kantorem, Havlem  atd.