25.kolo muži Baník A - muži Jaroslavice A 3:1

07.06.2009 20:38

Kdo si myslel, že Baník předposlední kolo vypustí, protože má nahrabáno, notně se zmýlil. Úvod však tomu nasvědčoval. Začali jsme uvolněně, vždyť postup je v kapse. Vlažná, poklidná pohoda, bez křeče, nervů, pijánko. Mohli jme si tedy dovolit bezstarostnou kombinaci i střelbu z jakékoliv pozice. Zvláště i proto, že hosté nám to do značné míry dovolili svou bezzubou, naivní hrou. Teď k sestavě: Tesař - Skokan, Rozsiczka, Vespalec, Čech - Šauer, Kantor, Langer, Šrámek - Horký, Zavřel. V 7.min. se ukazuje Langer střelou doprostřed brány. Byla tvrdá, ale signalizovaná, tudíž nepřekvapila. Následuje jeho druhý dotyk s míčem a byl málem gólový. Z malého vápna nastřeluje tyč. Na hostech byla vidět snaha o uhrání bodu, který by jim definitívně zajistil záchranu, ale zůstalo pouze u snahy. První střelu totiž  vyslali na Tesaře až po 18 minutách. Ve 20.min. proběhl krásný moment, který stojí za zaznamenání. Zavřel, stojící na velkém vápně zády k bráně, zpracovává profesionálně adresovanou přihrávku a z otočky, přímo zvoleje orazítkovává vrchní část břevna. Ve 23.min. si připisují hosté čárku za druhou střelu na bránu, vedle. Ve 28.min. zkouší pozornost brankáře z trestňáku Rozsiczka, ten mu jeho jedovku likviduje. Fotbalový obraz hry je od té doby stereotipní, fádní, až nudný. Vše podstatné se odehrává na půlce hostů. Neoslnějume sice totálním nasazením a agrasivitou, ale máme navrch. 33.minuta a další krásný moment. Vespalec se z 25 metrů plnou silou opírá do míče a brankář jen s námahou jedovku kryje. Poločas končí a nezaujatému divákovi to připadá, že se odehrává sousedský přátelák.

Druhý poločas jsme začali špatně, ba katastrofálně. Už v 50.min. inkasujeme. Střelu vyslanou po rychlém protiútoku doráží jaroslavický útočník špičkou kopačky - 0:1. Začíná hon lišky na zajíce. Trvá nám to sice dlouhou čtrvrthodinku, ale po zásluze jsme za aktivitu odměněni. Po krásné kombinační akci zakončuje v 65.min. nejlepší hráč na hřišti Kantor - 1:1. Pohoda pokračuje dál. V 68.min. zavřelovu hlavičku z malého vápna vyráží brankář nad. Pak se nám, věrným fanouškům klubu, trenér Rozsiczka odměňuje krásným dárkem. Posílá na hřiště postupně hned tři dorostence (Šrajtla, Kozla a Součka) a dává jim super příležitost. A ti ji pořádně chytili za pačesy. Byla radost se na ně dívat. Udělali v utkání zásadní obrat. Počínali si jako staří mazáci a ve stojaté vodě rybníku dosavadního průběhu utkání pořádně zčeřili jeho hladinu. Hýřili nápadem, kreativitou, rvali se o každý míč a co bylo nejvíc potěšující, přímo z nich vyzařovala sebejistota. A to je důležité. Prvně se ukázal talentovaný Šrajtl. Jen vběhne na plac a už se ocitá v šanci. Jaroslavice se štěstím odvracejí. Nestačí však na následující akci, kterou zakládá další dorostenecký talent, Kozel. Po úniku v 74.min. z pravé strany centruje, balon vypadává gólmanovi z rukou a Langer pohodlně do prázdné branky - 2:1. A je po letargii, po spánku, po spekulacích. Brankový účet uzavírá velezkušený Zavřel. Po krásné akci Kantora a jeho následném centru hlavou pod břevno - 3:1. V 87.min. se opět ukazuje Šrajtl. Po přesné nahrávce od Langera těsně míjí soupeřův vingl. Moc jsem mu trefu do černého přál. Přál jsem ji i Kozlovi, který po bleskové kombinaci se Šauerem jen těsně míjí pravou tyč. Kluci držte se. Moc vám fandím.