26.kolo Hrušovany n. J. A - Baník A 4:0

21.06.2010 12:03

Autobus směřující do Hrušovan byl tentokrát skoro plný, protože v předzápase hráli proti domácím naši dorostenci. Že vstřelíme pouze jednu branku ve dvou utkáních a odvezeme si jich sedm, to snad nepřišlo na mysl ani jednomu z účastníků zájezdu (prohra 0:4 mužů a prohra 1:3 dorostu). Asi se projevil fakt, že naše výborné druhé místo nám už nikdo nevezme a že jsme tímto domácí tak nějak podcenili. Nastoupili jsme v této základní sestavě: Prečan - Havel Jan, Matouš, Davídek, Procházka - Havel Jos., Kotačka, Kožíšek, Bareš - Kozel, Šauer.  Chyběly tedy dvě stabilní opory. Nejlepší náš střelec Rozsiczka a potrestaný Skokan. To však není omluvou za, mírně řečeno, tristní výkon, který jsme předváděli zvláště v první půlce. Začali jsme katastrofálně. Hned ve 4.min. inkasujeme. Domácí zahravají roh, balon putuje až na zcela volné levé křídlo a to pohodlně hlavou - 1:0. V 6.min. uvolnil Šauer Kozla, ten však míč dostal na dlouhou nohu a bylo po šanci. Ovšem při tlaku domácích, který neustále narůstal, to byl jen takový výkřik ve tmě. V 11.min. to bylo totiž už o dvě branky. Skoro stejná akce po pravém křídle, přihrávka na volného spoluhráče, následuje placírka pod břevno z malého vápna - 2:0. Ve 12.min. po ukázkové akci Šauer - Kozel jede druhý jmenovaný sám na gólmana, jenže přehazuje nejen jeho, ale i bránu. A opět to bylo jen nadýchnutí v předsmrtné křeči. V 15.minutě probíhá akce jako přes kopírák těch dvou předešlých, brankových. Jak na staré, obehrané gramofonové desce. Stále dokola. Útok po levé straně následuje přihrávka do běhu na pravé křídlo, ale tentokrát stojí v cestě spojnice břevna a levé tyče. Čest barev Baníku zachraňuje vůbec nejlepší jeho hráč, Šauer. Utíká celé obraně, ta ve snaze srazit míč na roh, si málem vsítí parádního vlastence. Ve 30.min. domácí vstřelili branku, ta nebyla uznána, zachránil nás předešlý odpískaný ofsajd. Obrana Baníku, jindy jeho opora, nyní však vyrábí jednu hrubku za druhou. Ve 32.min. střílí z malého vápna domácí těsně vedle. Minuty ubíhají a hra se stává stereotypní. Hrušovany hrají a útočí, my zmateně pobíháme a stínujeme. Ve 39.min. střídá kulhající Davídek, přichází dorostenec Kožíšek A. Ve 42.min. se ukázal jako jediné nebezpečí v útoku Šauer. Zbavuje se po pravém křídle obrany, centruje do volného prostoru a....nic. Ve 43.min. baníkovské zdrcené řady, jakoby symbolicky pokořuje domácí útočník, když se ocitá osamocený v malém vápně a dovolí si v něm takový luxus, jako je ponižující klička i brankářovi a je to - 3:0. Končí půlka a podotýkám, že zaslouženým výsledkem.

Druhá půle se nesla ve změně stylu hry. Hrušovany ukolébané tříbrankovým vedením částečně vyklidily pole a toho využívají dva rychlonozí hráči Šauer s Kožíškem a najednou bylo Baníku plno. Proč nehráli naši takhle v první polovině, je mi záhadou. V 52.min. naznačujeme, alespoň částečně, že se nemíníme jen tak jednoduše vzdát. Probíhá totiž akce zakončená střelou, ketrou brankář domácích jen konečky prstů vyráží nad. A v 58.min. máme dokonce tutovku. Šauer posílá pasem do brejku Kozla, ten se ocitá sám před gólmanem, vedle. Vzhledem k tomu, co jsme předváděli prvních 45 minutách, tak toto byl už konečně fotbal. K údivu všech jsme aktivnější a začíná se dařit i kombinace. V 62. min. se zaskvěl i Prečan, který vychytal bombu hlavou z malého vápna. V 72.min. sprintuje sám na brankáře Šauer, ale nebylo mu dáno aby ani v tomto případě skóroval. Brankář sráží na roh a následný míč směřující do vápna si dezorientovaná obrana málem střílí do vlastní sítě. Do této minuty to byla snad největší hvězdná chvíle Baníku. Zásluhu na tom mají i domácí, kteří už nehráli tak zodpovědně jako v 1.půlce. V 82.min. jsme i my polevili v koncentraci a když už se zdálo, že po několika šancích alespoň opticky upravíme výsledek, přišla definitivní tečka. Po rychlém brejku inkasujeme na potupných - 4:0 pro domácí a je vymalováno. Krutý, ale zasloužený debakl.