26.kolo muži Baník B - muži Říčany A 2:1

21.06.2010 13:32

Kdo chtěl vidět kvalitu, tomu bych doporučoval jít na fotbal béčka, ale pouze v případě, když hraje s kvalitním soupeřem. O tom nás nás naše rezerva přesvědčila v zápase s Ivančicemi B, či v sobotu proti lídrovi tabulky Říčanům. Opět byl vidět rychlý a atraktivní fotbal se spoustou šancí a našimi dvěma překrásnými brankami. Sestava: Škula D. - Burian, Švancara, Čapka, Nešpor - Liška, Schmid, Procházka, Záruba - Fejta, Škula J. Branky: Švancara 1x, Šrajtl 1x.

Začali jsme raketově. V 1.min. Fejta našel uličkou Procházku, brankář mu samostatný únik likviduje. V 10.min. spaluje Procházka už druhou šanci v tak krátké době. Tehtokrát adresátem kolmice je Záruba. Procházkova placírka míří těsně vedle tyče. V 15.min. kontrují hosté. Rychlý brejk po levém křídle, přihrávka pod sebe na malé vápno, volný útočník naštěstí promáchl. Pak to zkouší Fejta, Záruba, Škula J. Pokusy jsou však nepřesné. Ve 22.min. střídá Buriana Šrajtl.  A neuběhne ani 10min. a my se radujeme z branky. V 31.min. se Zbýšovu aktivní a nátlaková hra vyplácí měrou vrchovatou. Výborný Záruba, který snad chytl pátý dech, kope trestňák. Dva naši útočníci centr podběhnou, ovšem jako blesk se do vápna vřítí třetí v pořadí Švancara a přímo z voleje, v prudkém běhu nedává gólmanovi šanci - 1:0. Byl to gól světových parametrů. To samé si mohou naši zopakovat ve 32.minutě. Ti samí aktéři, tentokrát zárubův centr Švancara promáchl.

Ve velkém stylu začal Baník i 2. poločas. Bohužel mu vydržel dech jen pár úvodních minut. Říčany nás ve snaze vyrovnat zatlačily do defenzívy a my se ne a ne z té šlamastyky vymotat. V 55.min. Střídá výborný Fejta a přichází Hron. V 57.min nás hosté vystrašili prudkým útokem, přízemní bombu Škula D. vykrývá. Stále se bráníme, ne a ne se nakopnout. Z letargie nás probouzí až 60.min. Taktovky se ujímá Shmid. Přesnou kolmicí našel Hrona, posílá ho do běhu, jeho následný centr míří na místo penalty a tam nabíhající Šrajtl placírkou do vinglu - 2:0. Přenádherná branka, dokonce hezčí té první, hodná brance MessihoŘíčany pak v 69.min. po trestném kopu a následné dorážce upravují na - 2:1. Ještě před tím Nešpora střídá v 67.min. Hruška. Ale co bylo nejhorší, byl fakt, že jsme vyklidili pole a dovolili hostům to, co v pvní půlce ne. Nabídli jsme jim střed pole, ti toho využili a bylo jen štěstí, že ne gólově. Opět se ptvrdil fakt, že když odejde Fejta odejde i myšlenka, invence, nápad. Ke cti kluků musím dodat, že i když se ke konci nedařilo, tým nezpanikařil a obětavou a taktickou hrou udržel výborný výsledek až do posledního hvizdu rozhodčího.