3.kolo Baník A - IE Znojmo 2:1

23.08.2009 20:11

sestava: Prečan - Čech, Vespalec, Kameník, Čapka -Kožíšek, Langer, Zavřel, Skokan - Rozsiczka, Kantor /branky: Šauer 1x, Zavřel 1x.

Třetí utkání ve vyšší soutěži a třetí vítězství. Co víc si může fanoušek Baníku přát. Tentokrát jsme narazili na soupeře, který patří k favoritům. A začátek utkání tomu napovídal. Od prvních minut jsme čelili drtivým brejkům a jen skálopevná obrana( nedá mi to, ale opět pochválím Vespalce) nás zachránila od pohromy. Hostů bylo při své rychlosti plné hřiště. Proto mají i první šanci, hned v 8.min. Prečan však je proti a bravůrním zákrokem samostatný nájezd likviduje. Bravo Pepo!!! Kluci, poděkujte mu. A když ne vy, tak dík má ode mě. Pomalu jsme rozvážnou a kombinační hrou začali eliminovat rychlé útoky Znojma. Dokonce jsme si vytvořili dvě šance, ale gólovky to nabyly. Bojovalo se o každý metr. Můžu říct, že se nám nedařílo a že byl soupeř v těchto minutách lepší a nebezpečnější. Dokladem budíž 43. minuta, infarktovka. Po dlouhém pasu obrana našich zaspala a po sólu znojemských míč míjí o 1 metr naši svatyni. Ticho, které nastalo, by se dalo krájet. A protože defenzíva na obou stranách dominovala nad ofenzívou, poločas skončil zaslouženě 0:0.

Do druhého poločasu nastoupil Baník s jednou změnou. Místo Kantora přišel Šauer a hned to bylo znát. Udělal opravdu vítr v obraně hostů a vlastně s nejlepším hráčem na hřišti, Rozsiczkou, rozhodl zápas. Hhed v 1.minutě, co nastoupil vyprodukoval šanci. Po centru Skokana do vápna hlavičkuje prudce do noh brankáře, bohužel, Rozsiczka přišel pozdě, na míč nedosáhl. Tato minuta a šťastné střídání nastartovalo mančaft k heroickému výkonu. Následují dvě střely, které se mohou nazývat nebezpečnými. Nejdříve Znojmo pálí těsně nad a naopak my, v 55.min. po úniku Rozsiczky, kožíškův projektil nenachází přesný cíl. A Baník, jak druhou půli začal, tak v ní pokračuje. Teď už se dá na fotbal dívat. Naši upustili od ustrašené hry a začínají mít navrch. To by v tom byl čert, aby se nám tato aktivita nevyplatila. A taky, že jo. V 59.min. dostává pas Rozsicka, po pravé straně uniká celé obraně, mistrně zahraný centr do pokutového území tečuje mírně Šauer a je tu rázem naše vedení - 1:0. V 60.min. mohlo být rozhodnuto. Hosté ve snaze vyrovnat, otevřeli obranu, čehož využili naši a přesným pasem posílají do samostatného úniku Rozsiczku, ten však místo střely po zemi volí přehoz gólmana, ale zároveň přehazuje i bránu. 1000% šance!!. Podotýkám, že je podobná té znojemské z 8.minuty. Kluci jsou však v pohodě a pořádají další manévry před pokutovým územím Znojma. Při jedněch z nich v 62.min. Zavřel z hranice šestnáctky vypálil a za přispění hostujícího obránce zvyšuje na - 2:0. Ježišmarjá, to byla radost. Ale zápas nekončí a musíme myslet na to, abychom uhájili tento senzační výsledek až do konce. Hosté se vzepjali a konečnou snahou je nejdříve tutovka v 83.min., sólovka končí těsně vedle, aby se i oni radovali z branky. Když v 85. min. fauluje Čapka v pokutovém území útočícího borce a je po zásluze vyloučen, pak z následné penalty koriguje Znojmo na přijatelných - 1:2. Zápas končí k radosti našich, ale opět mi to nedá, abych něco dodal. Už vás konečně, škarohlídi, Rozsiczka přesvědčil, že na to má? Že to umí? Že nepatří do starého železa? Že je vůdčí osobnost, že dovede strhnout mužstvo k super výkonu? Že stmelil kolektiv, který táhne za jeden provaz a hlavně, že je příkladem?  Ale myslím si, že ten, kdo chce vidí. Ten, kdo nechce, tomu není pomoci. Kluci, když ne nikdo, tak alespoň já. Díky za krásný, fotbalový zážitek!   /správce webu/