3.kolo Baník B - Zakřany A 4:0

30.08.2010 08:50

Naše rezerva nastoupila v derby proti Zakřanům v této hvězdné sestavě: Prečan - Procházka, Hruška, Vespalec, Matějka - Kožíšek O., Škula J., Schmid, Liška - Fejta, Kozel. Branky: Fejta 2x, Hruška 1x, Minář 1x. Zakřany se vrhly na nás hned od první minuty a měly také první loženku. Po rychlém brejku po pravé straně následovala přihrýávka k blízkosti velkého vápna a odtud letí lob přes vyběhnuvšího Prečana, těsně vedle. Hosté naznačili, že přijeli hrát otevřenou hru a možná to byl jejich hrob. Do otevřené obrany se hned z protiútoku vřítil Fejta, o ofsajd se nejednalo, a posílá nás ve 4.min. po zemi, k tyči do vedení - 1:0. Za dvě minuty (v 6.min.) už vedeme o dvě branky. Po vzorné spolupráci dvou nejlepších hráčů na hřišti Fejta - Kozel, se ve finálové části dostává k míči prvně jmenovaný, Fejta, a podél vybíhajícího brankaře - 2:0. Bombastický nástup našich. Na zakřanských bylo sympatické to, že se nestáhnou do ulity a dál se snaží o ofenzívu. V 10.min. mají druhou šanci, ale střílejí vedle. Ve 14.min. jejich perfektně zahraný trestňák vyráží Prečan na roh. V 18.min. se ozýváme super šancí my. Má ji Kozel. Po pěkné spolupráci Schmid -  Kožíšek, se Kozel ocitá sám před gólmanem, místo střely volí kličku, vracející se obrana mu balon sráží. Ve 27.min. spaluje duo Fejta Kozel opět tutovku. Hosté jsou na lopatkách a naši útočí s chutí dál. Ve 42.min. Fejta sprintuje sám na brankáře, nevystřelí, ale snaží se o kličku, obrana spolu s brankářem je proti. Koncert zahozených šancí prvního poločasu uzavírá Schmid. Po levé straně dělá Kozel kličku obraně, ta mu ji sráží ke Schmidovi a Schmid technicky z místa penalty, těsně mimo.

Kdo se zdržel o přestávce v restauraci na pivě, přišel o další branku v síti Zakřan. Procházka se rozhodl, že navštíví polovinu soupeře, centruje do vápna na volně stojícího Hrušku a ten takovou polostřelou mezi nohama gólmana - 3:0. Baník přehrává soupeře po vše stránkách a hosté čelí stále většímu tlaku. Do šancí se vůbec nedostávají, protože v cestě jim stojí naše defenzíva, perfektně dirigovaná Hruškou s Vespalecem a když se k nim přidal i Matějka na levém beku, naše obrana je prakticky nepřekonatelná. V 57.min. odchází mozek mužstva Fejta a v 68.min. Kozel. Místo nich naskakuje Minář, resp. Čapka. Zásluhou toho, že pak Zbýšov v úsílí trochu polevil, hra se mírně vyrovnala a odehrávala se mezi oběma vápny. V 76.min. střídáme potřetí. Kožíšek jde ven, místo něho naskakuje Jašek. A hned se čerstvá krev na hřišti projevila. V 77.min. dostává ideální uličku Minář, skluzem se nebojácně vrhá proti brankářovi a dorážkou uzavírá brankový účet - 4:0. Tečku za celým pěkným zápasem dělá, s chutí hrající, Minář. Utíká celá obraně a sám osamocený nastřeluje tyč. Po sobotním výpadku áčka to bylo takové malé pohlazení na fotbalové duši.