3.kolo Drásov - Baník B 0:3

22.08.2009 19:25

Trenéři Vespalec st. a Fojtík postavili tuto základní sestavu: Škula D. - Liška, Hruška J., Šmíd, Matějka - FejtaŠkula J., Šauer., Záruba - Hron, Minář. Náhradníci: Horák, Šrajtl, Jašek. Branky: Škula J.1x, Minář 1x, Hron 1x.

Po rozpačitém začátku, kdy nám domácí ještě stačili, dokonce i jednou vystřelili, jsme udeřili. V 10.min. přebírá přihrávku Fejta, překrásným pasem nachází za obranou Škulu J., ten ve vápně přehazuje vyběhnuvšího gólmana - 0:1. Krásná akce. To ale byla, panečku, voda na náš mlýn. My si totiž můžeme oddychnout, naopak domácí musí tvořit. A to se jim, při vší úctě k nim, evidentně vůbec nedaří. Prostě v taktice, v kreativitě i v technice jasně Drásov zaostává. Když už se zdá, že náš styl hry bude mít definitivně navrch, přichází nervydrásající dvouminutovka a v ní spálené dvě supertutovky domácích. V 30.min. po hrubé chybě obrany se ocitají dva útočníci sami před naším gólmanem, ale suprovku jeden z nich trestuhodně spaluje. A za dvě minuty se obrázek znovu opakuje, jako v zrcadle. Opět útočník před naší svatyní, tentokrát Škula D. bravůrně vytahuje bezprostřední střelu z malého vápna na roh. Uf!!! To jsme si oddychli. Jedním dechem musím však říct, že kromě této hektické dvouminutovky Drásov nic neukázal. Abychom v zahazování šancí nezůstali nic dlužni ani my, tak vzpomenu 40.min. Po rohu hlavičkuje Minář, brankář jen reflexivně vytahuje míč ven z opuštěné brány. Poločas končí tak, jak začal - rozpačitě.

Poločas druhý byl však o něčem jiném. Nastoupili jsme bez Šauera, vystřídal ho Jašek. Zamkli jsme Drásov na jeho půlce a celých 15 min. jsme do něho bušili. Zapoměli jsme však na zadní vrátka a to se nám mohlo v 61.min. krutě vymstít. Po rychlém nákopu na naší půlku pálí jeden z útočníků dělovku do škulovy tyče. Jeden z mála světlých okamžiků snahy domácích. K výbornému výkonu Škuly J. z 1.poločasu se přidal i nejlepší hráč půle druhé -  Hron. Obrana domácích byla z něho nešťastná. Nejdříve zařídil v 62.min. druhou branku. Po úniku spolu s Minářem mu nezištně ve velkém vápně přihrává - a bylo to rázem uklidňujících -  0:2. Drásov pak znervozněl a vypomáhal si nedovolenými zákroky, na což doplatil Fejta, který musel být v 73.min. po hrubém faulu vystřídán Horákem. Baník se zastrašovačky nelekl a trpělivě čekal na svou příležitost. A ta přišla v 83.min. Byla to prostě paráda. Už zmiňovaný muž 2.poločasu Hron vystihl mistrně nepřesnou přihrávku (představte si, kiks domácích útočníků na naší polovině!!!) a po samostatném, asi 70-ti metrovém sólu, nezadržitelně uzavírá konečný účet - 0:3. No, výstavní akce! Drásovští zcela odpadli, pobíhali bezcílně po hřišti a evidetně je nejvíce trápilo něco vymyslet. Čekali  pouze, že příjde něco podobného z 1.poločasu, kdy měli dvě superšance. Zárak se však nekonal. Za zmínku už pak stojí pouze taktické střídání Šrajtla  za Mináře. Dokonce i zmíněný střídající Šrajtl mohl  nakonec skórovat. Pěkný zápas končí a my si po zásluze vezeme 3 body.