Starší přípravka Baníku zvládla úspěšně šlágr podzimní sezony !!!

FC Kuřim – Baník Zbýšov 2:3 (0:1)
Branky:
25., 38. Chlup, 29. Suvdaa

To nejlepší, co je k vidění v kategorii starších přípravek na celém okrese Brno - venkov, bylo možno shlédnout v sobotním dopoledni na kuřimském stadionu. Škoda, že tento zápas nebyl zřejmě nikým zachycen na nějaký videozáznam, protože by mohl sloužit jako instruktážní video, o jaké zápasy byl mládežnický fotbal na okrese Brno – venkov připraven nesmyslným rozhodnutím STK o zrušení okresního přeboru „těch lepších“.
Obě mužstva nastoupila s tím nejlepším, co mají k dispozici. Kuřimským chyběl jejich nejlepší střelec Procházka (hostování ve Spartě Brno), na jeho místo přišel na hostování čebínský kanonýr Pitel a ze stejného oddílu i obránce Fila. Nám scházel z neznámých důvodů Tkáč.
  Úvod utkání byl z obou stran celkem opatrný. Obrana v čele s Adélou pracovala spolehlivě, průniky šikovného Trtílka jsme likvidovali celkem bez problémů. Co se týče našeho ofenzivního snažení, útoky jsme se snažili vést převážně přes Šrámka, střed kuřimské obrany dirigované výborným Morkusem byl nedobytný. O to víc jsme se snažili pokoušet o střelbu z větších vzdáleností. V závěru první půle jsme dostali domácí pod tlak, nadějnou příležitost neproměnil Šrámek, neujaly se ani naše rohové kopy. Ve 20. minutě se poprvé dostal ke střele výborně hrající Chlup, jeho dělovka zatřásla pouze břevnem. V poslední minutě 1. půle Denis znovu napřáhl a jeho střela už skončila přesně pod břevnem – 0:1.
  Úvod 2. poločasu byl naopak v režii domácích. První závar jsme ještě se štěstím odvrátili, ale v 28. minutě se po naší chybné rozehrávce dostal k míči Pitel a jeho nádherná střela skončila přesně v šibenici  – 1:1. Hned za minutu, ve 29.min., jsme však šli znovu do vedení. Po autu Fojtíka se uvolnil Chlup, jeho střelu Hýsek neudržel a Suvdaa prokázal čich na tyto situace – 1:2 !!!
Po celý 2. poločas byl k vidění zásluhou obou mužstev výborný fotbal, o vzrušenou atmosféru se staraly oba dva fanouškovsko – rodičovské tábory.
  Ve 39. minutě zahrávala Kuřim trestný kop, po následném centru a nedůrazu Fojtíka a Břouška se nejrychleji zorientoval Trtílek a bylo opět srovnáno – 2:2.
  V závěrečných minutách se ani jedno z mužstev nechtělo smířit s remízou, jednou nás dokonce zachránila tyč, my jsme zase kontrovali střelou Břouška těsně vedle a dalšími dvěma dělovkami Chlupa. Ve 48. minutě přišlo rozhodnutí. Kombinaci Suvday a Břouška zakončil tvrdou střelou Denis Chlup a odpálil gejzír radosti v baníkovském táboře – 2:3 !!!
Vzhledem k průběhu utkání můžeme říct, že se jedná o vítězství zasloužené a jak je uvedeno i na stránkách Kuřimi, byli jsme prostě o CHLUP lepší“ !!!

Do tabulky jsme si tedy připsali další tři body, jejich hodnota a samozřejmě i radost z nich je oproti předchozím doslova „tréninkovým“ zápasům neporovnatelná. Ještě jednou musíme zalitovat, že takových zápasů není v sezoně víc. Právě takové zápasy, kdy se musí hráči vydat ze všech sil, nám dají mnohem víc než vítězství 17:0 apod.