3.kolo Šaratice - Baník 2:2

27.08.2008 00:00

muži Šaratice - muži Baník A 2.2 /branky: Pernica Př.1x, Kameník 1x (dohrávka ze 17.srpna 2008)

sestva: Prečan - Skokan, Vespalec, Langer, Pernica Přemek - Šrámek, Šmíd, Horký, Pernica Radek - Rozsiczka, Šauer

Po dvou sehraných zápasech doma byli fanoušci Zbýšova zvědaví, jak si Baník povede venku. A nevedl si špatně. Hned od začátku se zakousl do soupeře a nepolevil prakticky až do konce utkání. Nevyvedla ho z tempa, které nasadil, ani pološance Šaratic ve 14.min., protože zakončení bylo žalostné. V nasazeném tempu pokračujeme dál a v 16. min., podle mého mínění, nám sudí neuznává regulerní branku. Rozsiczka zpracovává perfektní centr od Vespalce, zády k brance chce z otočky vystřelit, gólman se mu vrhá pod nohy, při oboustranném střetu se dostává k míči Šmíd a do prázdné branky skóruje. Sudí je však proti a píská faul na gólmana. Domácím opravdu pomohl. Baník tuto křivdu brzy spolkl a hned v následující minutě spaluje svou obligátní první tutovku. Šmídovu dělovku, po ideální nahrávce od Rozsiczky, vyráží brankář domácích na roh. Pak přišlo to, co přijít muselo. Prostě branka. Roh, který následoval ve 20.minutě Šauer posazuje přesně na hlavu Pernicovi Př. a ten neváhá - 0:1. Byla to fotbalová paráda. Škoda však, že nepokračujeme v agresivní hře dál a že jsme se stáhli tzv. do ulity. A to se nám krutě nevyplatilo. Ve 31.min. kopou domácí trestňák a míč byl tak šikovně tečován naší zdí, že skončil v opačném rohu , než Prečan čekal. Do té doby by nikdo nevsadil na domácí ani zlámanou grešli, že branku vůbec vsítí. Takovým trapným dojmem alespoň na mě působili. Šaratice však jakoby pookřály a mají v následující minutě 100% šanci, ale Prečan čaruje a nohama v leže vykopává  na roh. No a do konce poločasu se hra vrátila do starých kolejí, my útočíme a tvoříme, domácí nic.

Myslel jsem si, že pěkná hra Baníku bude pokračovat i ve 2.poločasu. Zásluhou našich však upadla do průměru. Krásný výsledek 1:1 z horké půdy Šaratic může hřát, ale proč nezvítězit, když na to máme ? Výbornou útočnou hru potvrzuje Šmíd, kdy po rohu hlavou nastřeluje pouze břevno. Takovou šanci domácí nemají. Vše je však postavené na hlavu. A jak říkal trenér Pospíchal, fotbal nemá logiku. Totiž ne, abychom my zvýšili náskok, protože si to zasloužíme, ale naopak, hned po spálené tutovce se domácí dostávají do prudkého brejku a nedávají Prečanovi šanci - 2.1.  Tak, a teďje řada na nás, abychom něco z výsledkem udělali. Ihned po obdržené brance příchází během minuty ke dvěma střídáním. Do pole nabíhá Kameník a Kožíšek. Snažíme se z našeho tlaku něco vytěžit a alespoń vyrovnat. Snad proto následuje i třetí a poslední střídání. A to se povedlo měrou vrchovatou . V 83. min. se jako správný kapitán, který nic nevzdává, vrhá neohroženě do vápna Rozsiczka, tam je nemilosrdně sražen a z následné, musím dodat že spravedlivé, penalty Kameník srovnává na -2:2, Toto skóre už vydrželo až do konce. Rozhodčí nastavil ještě 4min., které se mohli stát domácím osudnými, neboť v této době jsme mohli rozhodnout my a ne domácí. Nejdříve se v 90.min. nádherným slalomem přes dva obránce uvolňuje Rozsiczka, ale zakončení nezvládl a ještě v 92.min. nastřeluje střídající Kameník hlavou břevno. Díky kluci, fotbalem jsem se bavil, hlavně vaší zásluhou.