třetí přátelák: muži Baník - muži Měnín B 5:1

07.08.2016 09:10

Sestava: Prečan - Chlup, Vespalec, Kotačka, Kozel - Záděra, Barvíř, Hvězda, Sedlák - Šrajtl, Rozsiczka. Náhradníci: Kubín, Hájek, Navrátil. Branky: Rozsiczka 2x, Šrajtl 2x, Záděra 1x.

Začátek utkání byl nemastný, neslaný. Většinou se hrálo na polovině hřiště. Postupem času přebíral režii zápasu na své kopačky Baník. Dostával se na dostřel i do šancí, jako ve 13.min. Rozsiczka, který po rohu nastřelil bombou jen padajícího brankáře. Další tutovku měl tentýž hráč v 17.min. Po ťukesu se Šrajtlem se dostává do vápna, jeho křížná střele-nestřela končí vedle. Měnín se také dostal do gólovky. V 18.min. přehazuje vyběhnuvšího Prečana, bohudík, přehazuje i branku. Ve 20.min. pokrásné přihrávce od Barvíře střílí Rozsiczka branku, ta mu pro ofsajd není uznána. Naši v této době mají optickou převahu a proto ve 35.min. přichází pořádný šok. Věčně se bránící soupeř se z ojedinělého útoku dostává za naší obranu a po samostatném sólu vymetá šibenici - 0:1. Kluci odpověděli hned vzápětí. Ve 37.min. střelecký pokus, velice agilního a s chutí hrajícího Rozsiczky, je tečován a obloučkem zapadá za záda bezmocného brankáře - 1:1. A to ještě ve 42.min. zakládá Vespalec nádhernou akci, která jde přes Šrajtla na borce poločasu, Radka Rozsiczku, který je však v úhlu a balon míří do autu.

Šrajtl načal poločas ve 46.min. raketovým projektilem, který končí těsně nad. Měnínští ve 49.min. odpověděli podobně. I oni míjí tři tyče. V 58.min. máme obrovskou příležitost skórovat. Šrajtl, spolu...s kým jiným, že?...než s Radkem Rozsiczkou se dostavají osamoceně před gólmana, ale ani jeden z malého vápna nedokázal rozvlnit síť. V 60.min. dostává ideální příhrávku od Šrajtla znovu Radek Rozsiczka (troufnu si říci, že byl nejlepší hráč nejen poločasu, ale celého utkání vůbec), ale jeho petardu vykryl brankář na roh. Radek se mohl zapsat mezi střelce i v 66.min. To mu milimetrově z přímého kopu nahrál Vespalec, raketovka z 5 metrů a přímo z voleje míří nad. V 72.min. se zapsal mezi spalovače tutovek také Navrátil. Kotačkův centr končí na hlavě Marka, těsně nad. Naše převaha je obrovská. A právě proto jsme za naší iniciatívu zaslouženě odměněni. Vespalec v 75.min. vipichnul mistrně míč obraně, poslal do brejku Rozsiczku a Radek šikovně z úhlu - 2:1. Svůj super výkon dokresluje Rozsiczka v 77.min. Doběhnul zdánlivě ztracený balon a pomalu z brankové čáry přehazuje brankáře a naběhnuvší Šrajtl pohodlně - 3:1. Kuba Šrajtl se gólově zapsal i v 80.min. - 4:1. Nedá mi to, abych nepochválil mladičkého Denise Chlupa, protože byl u obou brankách a dokonce v 87.min. nastřelil tyč. Rozjetý Baník byl k neudržení. V 88.min. neúnavný Rozsiczka nahrává Záděrovi na poslední gól utkání - 5:1.