3.přípravný zápas se Zastávkou

16.02.2014 19:36

Odveta se povedla. Áčko mužů dokonale odčinilo potupnou porážku z loňského roku (1:7) a deklasovalo soupeře ze Zastávky 5:2.

muži Baník Zbýšov A - muži Čechie Zastávka A 5:2. Branky: Bím 2x, Mrázek 2x, Sobotka 1x. Sestava: Juris - Nekuža, Straka, Patocs, Bím - Jašek, Bajger, Mrázek, Večeřa - Mužíček, Sobotka.

Do Bohunic jsme odjížděli v deseti, šest lidí se omluvilo. Na poslední chvíli se dostavil ne zcela uzdravený Sobotka. I když jsme měli jako první obrovskou šanci hned v 5.min., kdy zastávecký gólman vyráží naši prudkou dělovku, postupem času hosté přebírali iniciatívu a jasně nás přehrávali. Ještě štěstí, že jim toto nadšení netrvalo dlouho. Snad 20 minut. V této době také vstřelili zaslouženou branku. Stalo se to v 8.min. při vzorovém brejku na jeden dotek - 0:1. Ve 13. a 18. min. zachraňuje Juris nadvakrát vyložené tutovky Čechie a Baník může pděkovat právě jemu, že se stav nemění. Ovšem dění na hřišti se pomalu začíná otáčet ve prospěch našich kluků. Ve 20.min. se pokouší Nekuža o změnu skóre, jeho trestňák letí těsně vedle pravé tyče. O totéž se pokusil také z trestného kopu Mrázek, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. A ve 28.min. to přišlo. Zodpovědnost vzal na své kopačky Bím, snad nejlepší hráč na hřišti, a přesným dalekonocným projektilem vyrovnává - 1:1. Branka také zcela zasloužená. Ve 30.min. mohl Mrázek navršit brankový účet, ale bomba z 20 metrů nemá přesnost. Pak jsme se usadili na půlce Zastávky a kopeme sérii trestných a rohových kopů. Čechie tlak přestála a okamžitě zaútočila. Ve 32.min. se bleskově dostala brejkem před Jurise, první střelu náš gólman vyráží, druhá dorážka končí na spojnici tyče a břevna. A Juris ukazuje svou výbornou formu i ve 35.min. Likviduje samostatné sólo odvážným pádem pod nohy. Hosty neproměněné šance rozhodily a přestali hrát. A málem se jim to nevyplatilo. Minutu před koncem byla k vidění nejhezčí individuální akce celého poločasu. Bím se proháčkoval až do vápna, obrana zůstala stát s pusou dikořán a dívala se na kouzelníka Michala, jak má míč jakoby přilepený na kopačkách a jeho technucká střela z pěti metrů končí na tyči. Kousek jako vystřižený z fotbalové učebnice.

Druhá půlka začala hekticky. A to ve dvou směrech. První byl pro nás nešťastný. V 53.min. se zranil Bajger a naši dohrávali o deseti kusech. Druhý hektický směr  nabrala naše ekipa fantasticky. Během pěti minut otočila zápas a fakticky rozhodla o osudu utkání a naší výhře. Ve 48. min. Mrázek, v 50.min. Bím a v 53.min. Sobotka se postarali o změnu stavu z 1:1 na 4:1 pro nás. Událo se to tak rychle, že jsem branky nestačil ani popisovat. Radost nebyla jenom z vedení, ale hlavně z toho, jakým způsobem byly góly dosaženy. Všechny, bez vyjímky, nebyly dílem náhody, ale  narodily po precizních kombinačních akcí celého mužstva. Prostě strojově vypracované. A to v deseti borcích!!! Zastávka sice zahodila dvě tři šance, ale tolik jsme zahodili i my. Jednou je vidět Jurise, který vytlačil bombu na roh a podruhé Čechie nastřeluje tyč.  Zoufale málo stran Zastávky. To Baník hraje jako z partesu. Nejdříve Nekuža přestřeluje z vápna nad, pak sólo Sobotky je v poslední chvíli zlikvidováno. Z permanentního tlaku se rodí další branka. Je z penalty. Nový hráč Mužíček, mimochodem patří mezi to lepší v Baníku, co přišlo letos do Zbýšova, je v 70min. nemilosrdně sražen ve vápně a ze spravedlivě nařízenáho pokutového kopu zvyšuje Mrázek  - 5:1. Hosté využivají v 76.min. snad jediné zaváhání  naší obrany a po ukázkovém brejku na jeden dotek hned tři její borci se ocitají před Jurisem a ti neváhají - 2:5. Zápas končí a zbýšovští fandové odcházejí velice spokojeni nejen z výdledkem, ale hlavně z předvedené hry. Dlouho jsem neviděl Baník v takové pohodě.