4.kol Baník B - Kupařovice 1:2

30.08.2009 20:25

sestava: Škula D. - Liška, Fejta, Hruška J., Matějka - Šauer, Šmíd, Škula J., Záruba - Hron, Minář / branka: Hruška J. 1x

Kdo nebyl účastníkem utkání, tak tomu, co budu psát, neuvěří. Co se dělo na hřišti, to jsem už dlouho neviděl. Začali jsme aktivněji a už v 5.min. jsme ohrozili Fejtou hostující svatyni, ale bohužel pro nás, brankář tvrdou bombu bravůrně vyráží. Náš tlak je obrovský. Za 6 minut kopeme 5 rohů. Hosté se dostali za půlku až v 11.min., ale lehkou střelu Škula s přehledem kryje. Baník byl asi z vývojem utkání spokojen a fatálně podcenil soupeře. Ten mu uštědřil první lekci z produktivity. Po druhém brejku, který se jim povedl v 15.min., se dostávají až do pokutového území a dorážkou pod víko otevírají skóre - 0:1. My se držíme své kombinační hry a obdrženou brankou se nenecháváme rozhodit. V 17.min. kope Minář trestný kop z nadějné pozice, nad. V 19.min. dostává tentýž borec pas do vápna, zpracovává ho, pálí z otočky, brankář reflexivně vyráží. Nikdo nepochybuje, že po tlaku, který vyvýjíme, nevyrovnáme. Ale 21.min. je pro fanouška Baníku zralá na ARO. Po prakticky druhém povedeném útoku, hosté skórují podruhé - 0:2. Panečku, to je produktivita! Tři útoky - dva góly. No a pak začíná hon na zajíce. Míříme, střílíme. už se zdá, že je zajíc v síti... nic! Vůbec nic. Marnost nad marnost. Nedá se upřít našim snaha, bojovnost, ale co zahazují, to je na trestní oznámení. Šancí je tolik, že jsem je všechny nestačil zaznamenat, proto zahazovači tutovek, které opomenu, ať mi prominou. Od 21.minuty je na hřišti pouze jedno mužstvo. To naše. Začíná nepřetržitá série naši tutovek narušená několika kupařovickými zoufalkami. Ve 28.min.Záruba z Hronem minou ve vápně perfektní centr. Ve 29.min. střídá Jašek Zárubu, ale obraz hry se nezměnil. My hrajeme, tvoříme, Kupařovice zoufale brání a odkopávají míče pryč, do bezpečí. Kdo by si troufnul říct, že se jim tato destruktivní taktika bude dařit až do konce zápasu? A přece se stalo. Ve 44.min. se probíjí Hron až do vápna, snaží se technicky obhodit brankáře, bohužel pokus končí na boční síti. A to je taky tečka za naším nevydařeným 1. poločasem.

Do II.půle nastoupil Šrajtl místo Mináře, ale obraz hry, jak přes kopírák. My spalujeme gólovky jak na běžicím pásu, hosté odolovají a odolávají Tlak je až drtivý. Co my už spalujeme za šance, to je k neuvěření. V 53.min. Fejta po nádherné akci natřeluje spojnici tyče a břevna. V 56.min. nám bohové přejí a my dostáváme výhodu, která se dá nazývat jako výhoda božská. Po dvou žlutých kartách je vyloučen hostující borec. V 59.min. odstupiuje Hron, přichází Záděra. A naše rezerva se nadechuje k závěrečnámu finiši. V 62. a 63 min. spalujeme dvě superšance. A mohl se lámat chleba, pokud by se proměnily. Zvláště ta první, ta je na infarkt. Šrajtl dostává ideální přihrávku na malé vápno, přímo z voleje pálí pod břevno do šibenice, ale brankařův instinktivní zákrok nám bere naději. V 77.min. fejtova střele z hranice vápna nemá patřičnou razanci. Končí v rukou gólmana. Vrhli jsme všechno do útoku. Nic jiného nám také nezbývá. To se nám však mohlo stát osudným. V 78. minutě nám mohly Kupařovice uštědřit definitvní K.O. Po jediném!!! úniku 2.poločasu se hosté dostávají až na dostřel a bombu, která měla dělostřelecká parametry Škula vykrývá. Musím zdůraznit, že to byla nejen první střela Kupařovic, ale poprvé, a naposledy, se dostaly na naši půlku. Dokladem nemohoucnosti Baníku v proměňování šancí, budiž 75.min. Po x-tém ůtoku letí centr do malého vápna na Šrajtla, bohužel, jeho hlavička těsně míjí prázdnotou zívající bránu. Vypočítávat a popisovat další šance už nemá cenu, protože by to bylo zbytečné plýtvání času. Blíží se konec zápasu a přece ten fotbalový bůh nás vyslyšel a daroval nám za naši snahu, alespoň optickou úpravu výsledku. To se naštval stopér Hruška a jako Boening se vřítil při našem rohu do vápna a sice nepovedenou, a za přispění dvou obránců Kupařovic, střelou, dává zápasu konečnou podobu -1:2.