4.kolo Vojkovice B - Baník Zbýšov 1:1

03.09.2017 19:00

Sestava: Prečan - Navrátil, Vespalec, Procházka, Záděra - Chlup, Yelisseev, Schmid, Šrajtl - Rozsiczka, Nekuža. Náhradníci: Eliáš, Suvdaa, Barvíř, Vališ. Branka: Rozsiczka 1x.

Hned ve 2.min. máme obrovskou loženku. Šrajtl jede sám v sólu, gólman mu fantastickýn zákrokem tutovku vykryl. I druhá šance patří nám. Rozsiczka se na hranici šestnáctky  otočil směrem k soupeřovi, obránce  na mokré trávě uklouzl a tak míč putuje na pravé křídlo k Chlupovi. Denis se náhle ocitl sám před brankářem. Jeho prudký projektil letí vysoko nad. Domácí se ukázali až ve 13.min. Prečan nadějný pokus soupeře pohodlně zlikvidoval. I v 18.min. jsme málem inkasovali. Domácí forvard přespurtoval naší obranu a křížně nahrál na svého spoluhráče. Vyběhnuvší Prečan je překonán, naštěstí borec míč nezasáhl, měl ho na dlouhou nohu. Když do první prvních třiceti minut mrholilo, tak po nich přišel pravý déšť. Začalo se hrát na velmi těžkém terénu a vlivem toho klesala i úroveň hry. Přihrávky se těžko zpracovávaly, hráči na mokrém terénu hodně padali, balon po dopadu měnil směr a bylo ho těžko dostat pod kontrolu. Kluzký terén se podepsal na šanci domácích ve 36.min. Dva ze tří našich obránců upadli a Prečan z námahou vykopává míč na roh.

Ani ve druhém poločase pršet nepřestalo. Ba naopak. Déšť ještě více zintenzivnil. Baník nastoupil do druhé půlky v nezměněné sestavě. Avšak na rozdíl z úvodu prvních minut zápasu, na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky úplně a nepochopitelně vyklidil pole. Pasivita se jim stala osudnou. V 52.min. utekli naší obraně dva borci. První přiťukl druhému a ten po zemi podél bezmocného Prečana - 1:0. V 59.min. zkouší snížit s trestného kopu Vespalec. Jeho jedovka končí snad decimetr nad břevnem. Ve snaze vyrovnat, jsme otevřeli obranu a posílili ofenzívu. A v 65.min. mohlo být po nadějích. Domácí poslali do brejku jednoho svého útočníka a ten úplně sám nepřekonal výborného Prečana. V 66.min. odešel Šrajtl, přišel Suvdaa. V 68.min. sedla Nekužovi pumelice, tak z dvaceti metrů, gólman ji kočičím skokem vytáhl z vinglu na roh. Následně jedou domácí dva na jednoho našeho. Prečan však včasným vyběhnutím vykopává balon do pole. Pepa si v 72.min. svůj zákrok z říše snů zopakoval. To jedou dokonce tři na našeho jednoho. Opět je z toho velké nic. Nezbývá nám nic jiného, než útočit a útočit. V 80.min. kope znovu Vespalec trestňák. Balon doplachtil až do vápna kde nabíhá Rozsiczka. Radkovi se odrazil od špičky kopačky, bohužel, ne do brány, ale do autu. Fanoušci Baníku se přece jen dočkali. Kopeme několikátý roh za sebou. Centr přeletěl jak nad hlavami soupeře, tak i nad pažemi brankáře a rozběhnutý Schmid ho hlavičkou posílá mezi tři tyče. Ještě před tím, než rozvlnil síť, ho tečoval Rozsiczka. A tak je branka připsána Radkovi. Ale výčet vyložených šancí pokračuje dál. Musím dodat, že soupeř má o hodně víc tutovek, než my. Tak v poměru 6:2. Vlastně poslední minuty přinesly souboj Vojkovice proti Prečanovi. Co ten vychytal, to nebylo ani možné. A také na tom, že nerozhodný stav zůstal až do konce, může nemohoucnost domácích proměňovat ani ty 100% tutovky. Jen pro ilustraci. Zbývá 5 minut do konce. Na Prečana se řítí trojice úplně volných borců. Pepa první pokus vykopává, ale pouze na nohy soupeře. Ten orazítkoval tyč. Balon se od ní odrazil a v pořadí už třetí borec ze vzdálenosti snad 5 metrů minul zcela prázdnou branku. Prečan ležel na zemi a tak nemohl zasáhnout. Avšak i my jsme se mohli nakonec radovat ze tří bodů. Nekuža se probil obranou a z malého vápna trefuje nohy gólmana. Remízu tedy vezeme po velkém boji. Ale remízu zaslouženou.