4.kolo Otnice - Baník 0:3

31.08.2008 00:00

muži Otnice A - muži Baník A 0:3 /branky: Rozsiczka 2x, Kožíšek 1x

sestava: Prečan - Pernica R., Vespalec, Langer, Pernica P. - Kožíšek, Šmíd, Šrámek, Kantor - Rozsiczka, Horký

Nevídaně velký počet fandů vezl autobusem "mistr volantu" Jaroslav Hořínek do Otnic. A ti byli právem natěšeni a hlavně zvědavi, jestli Baník bude pokračovat ve zlepšených výkonech, které předváděl v minulých kolech. A kluci jim odpověděli supr výsledkem a ještě suprovějším výkonem. Tak pěkně jsem je neviděl zahrát od zápasu v Modřicích (1:5). Teď však k samotnému zápasu. Baník se zakousl do soupeře hned od prvních minut a nedal mu vydechnout (mimo asi 10minut prvního poločasu) prakticky do konce utkání. Potvrdil to taky tím, že měl jako první vyloženou šanci. Rozsiczka se ocitá sám v malém vápně, střelu placírkou mu gólman domácích sráží na roh. V 15.min. máme druhou šanci a opět je jejím spalovačem Rozsiczka.  Podobá se jako vejce vejci té první. Dlouhatánský aut od Kantora putuje až do vápna domácích na výše jmenovaného, opět se ocitá sám před domácím strážcem svatyně a opět mu jeho střelu placírkou sráží brankář tentokrát však do pole. Na fanoušky Baníku jdou mrákoty. Vždyť běží 20.minuta a mohlo být rozhodnuto. No a když domácí viděli naší nemohoucnost v proměňování šancí oklepali se a nadechli se k protizteči. To byla ta inkriminovaná desetiminutovka o které jsem se zmíňoval na začátku referátu. Nutno dodat, že jsme přestali hrát a k domácímu tlaku jsme svou pasívní hrou nepřímo přispěli i my. Ti toho využívají a začínají si po brejcích vytvářet i šance. V jedné z nich se ocitají sami před Prečanem, ten se vrhá odvážně pod nohy, útočníka sráží a sudí nařizuje penaltu. Modlíme se, aby si Prečan vybral svou šťastnou chvilku právě nyní a pokutový kop kryl.  Štěstěna nás asi vyslyšela. Prečan penaltu vyráží a následnou dorážku v podobě tvrdé střely pod břevno zázračně vyráží nad. Dva super výkony za které by se nemusel stydět ani brankář Čech. A Prečan čaruje dál. Vyráží další,ještě tvrdší bombu pod břevno zákrokem z kategorie snů. Tato chvilka, jak se ukázalo na dalším vývoji, byla vlastně zlomová. Otnice ať se snažili jak chtěli, na Baník prostě neměli. A když se k perfektnímu výkonu Prečana přidal i Vespalec v obraně, který prakticky vygumoval z placu nejlepšího hráče Otnic, bylo o výsledku rozhodnuto. Zbývala otázka,kdy se už konečně trefíme. Po infarktových 10minutách, které vyřešil v náš prospěch nejlepší hráč na hřišti Prečan, přišel první úder. To Langer ideální přihrávkou poslal do šance Rozsiczku a ten ve vápně křížnou střelou do protipohybu nedal gólmanovi šanci - 0:1. V táboře fanoušků hostí je radost převeliká. Naopak na domácí padla deka. Z výkonu Prečana jsou zoufalí, protože jim kryje další dvě tutovky. Baník však dál pokračuje ve chválihodném výkonu. Agilní a s chutí hrající Rozsiczka ještě v poslední minutě postrašil pěknou střelou z velkého vápna otnického brankáře a jde se do šaten. Na tabuli svítí 0:1 a to zcela odpovídá vývoji utkání.

Do druhého poločasu nastupují kluci jako draci a hned v první minutě máme suprovku. Rozsiczkovi uvízl míč mezi nohama, nechtěně oněho zakopl, ten se dokutálel až k osamocenému Horkému, jeho prudkou bombu mu obránce sráží na roh. V 51.min. další tutovka. Rozsiczkova střela míří do boční sítě. Nutno však na jeho obranu dodat, že se už ocitl ve značném úhlu. V 59.min. přichází Šauer a do hry přinesl značné oživení. V 65.min. zakládá spolu s Kantorem rychlý brejk. Z pravé strany putuje od Kantora do malého vápna prudká přízemní přihrávka, tam domácí obránce míč krutě mine, za ním čeká lišák Kožíšek a superhrubku využívá na 100%. Sníme nebo bdíme? Vedeme totiž už - 2:0. Hru nyní ovládá Baník, diktuje tempo a domácí jsou úplně mimo. Jsou v křeči a ve snaze s výsledkem něco udělat kupí jednu chybu za druhou. Vázne jim souhra a za celý 2.poločas nevystřelí na bránu. My jsme však udeřili po třetí a de fekto jsme poslali definitívně domácí do kolen. V 77.min. utíká po křídle celé obraně rychlík Šauer, na jeho zpětnou přihrávku čeká ve vápně Rozsiczka a z přehledem starého mazáka zavěšuje - 0:3. Otnice rezignují a dovolí nám prakticky co chceme. V 85.min. potvrzují výbornou formu Baníku Rozsiczka se Šauerem. Do otevřené obrany se vřítil Šauer kolmicí za záda obránců nachází Rozsiczky, ten se ocitá sám před  gólmanem, dělá mu kličku, chce poslat efektně a ležérně míč do prázdné branky, ale jeho úmysl mu brankář vystihl a bere mu balon z nohy. Byla by to krásná tečka za ještě krásnějším utkání. V duchu však Rozsiczkovi odpouštíme. Svoji povinnost si splnil. Byl u všeho, co se důležitého na hřišti dělo a vlastně svýma dvěma brankami rozhodl utkání. Už jen zbývá dodat - kluci děkujem!!!