4.zápas na turnaji mužů na Sp.Brno

19.02.2010 09:59

muži Baník A - muži Sparta Brno 2:7

Na předposlední zápas v turnaji na Spartě Brno odjížděl Baník Zbýšov s nadějí, že odčiní potupnou porážku od místního dorostu(1:8). Jak však už první minuty ukázaly, zůstalo pouze u naděje. Odvezli jsme si i tentokrát pěknou nakládačku. Hra Baníku mi připomíná jízdu na tobogánu. Navrchu vynikající zápas s Ivančicemi(2:0), dobrý s Pavlovicemi(2:2),ale pak následuje prudký sešup dolů( Rajhrad 0:3, dorost Sp. Brno 1:8 a muži Sp. Brno 2:7). Co k tomu dodat?!! Sestava: Tesař - Kantor, Matouš, Davídek, Čapka - Kožíšek, Langer, Kotačka, Souček - Zavřel, Rozsiczka. Náhradníci: Kožíšek A., Bareš, Procházka. Branky: Zavřel 1x, Matouš 1x.

Zápas jsme začali tak, jako před týdnem. Špatně. Ve 2.min. chyba obrany, sám útočník před Tesařem, podél něho - 0:1. Odpovídáme protiútokem, faul na Rozsiczku, krásnou střelu Kotačky asi z 22m brankář likviduje. A to je od našich na dlouhé minuty všechno. Brněnští se nakopli a jedou. V 9.min. se ocitá opět sám sparťan před našim gólmanem, první střelu Tesař bravůrně vykrývá, na lob z dorážky už nestačí - 0:2. Hosté se uklidnili, nechali nám trochu prostoru, ale než jsme se trošku zkonsolidovali, přišla další rána. Ve 20.min. neobsazenému hráči dovolila naše defenzíva procházku malým vápnem a ten k tyči - 0:3. Ve 22.min. spaluje Rozsiczka gólovku. Po přesné nahrávce od Zavřela je sám před gólmanem, přehazuje ho, bohužel míč letí asi metr nad. Jedním dechem musím dodat, že hosté měli během této doby takové šance hned 3-4. Opakuje se scénář z předešlého zápasu. Naší hře chybí rychlý přechod z obrany do útoku, hodně chybujeme v přihrávkách, tím pádem je obrana přetížená a tedy notně dělá chyby. Že v zadních řadách pořádně pokulháváme dokládá 32.min. Nedorozumění v obraně, nedůraznost s odkopem, následuje kiks jak Brno, šikovná dorážka - 0:4. Spartě se daří, je v eufórii, my pod tlakem. A najednou jako blesk z čistého nebe přichází pohledná akce, která je i gólově zakončena. Naši se nadechli k poslednímu útoku prvního poločasu. Po vzorovém ťukesu se dostávají až na polovinu soupeře, Rozsiczka přesně na Zavřela a ten podél vyběhnuvšího brankáře - 1:4. Krásná akce. Poločas končí tímto výsledkem.

Na druhou půlku nastupují místo Langra, Součka a Čapka všichni tři náhradníci, ale z útlumu jsme se neprobrali. Jak si myslíte, že jsme ho začali? Jako obvykle. Tragicky. Nehlídaný brněnský obránce se ve 43.min.(hrálo se 2x40) vydal na výlet až na naší půlku, z dobrých 25metrů se opírá do míče a nádherně vymetá pavučinu - 1:5. Sparta je k neuhlídání. Do šancí se dostavá strašně lehce a několikrát i ve 2-3 na jednoho. V 52.min. je to už - 1:6. A v 57.min. to vypadá na ručník. Náš gólman dělá hrubici. Při odkopu od své branky namazal přímo na nohy hostujícímu borcovi a ten pohodlně - 1:7. Pánem na hřišti je Brno. Kontroluje hru a naši čekají pouze na chybu. Ta přišla v 65.min. Obrana hostů udělala snad jediný kiks za zápas, nerozumí si spolu, toho využívá důrazný Matouš, vypichuje jim míč a lobem přehazuje brankáře - 2:7. Brněnští pak vypnuli, nechali nás trochu hrát a proto se končilo v poklidném tempu. Zmínil bych ještě, že se mohl zapsat do tabulky střelců náš mladičký hráč, střídající Kožíšek Adam. Dvakrát běžel sám na gólmana, ale nedal. Zvláště ta druhá šance volala po gólu. Už překonaný brankář se mohl jen dívat, jak balon jen těsně míjí levou tyč. Adamovi jsem přál skórovat nejvíce ze všech. Za bojovnost a obětavost. Adame, tvůj čas příjde. Vydrž!!