5.kolo Baník B - Deblín 6:1

13.09.2010 09:09

Sestava: Škula D. - Hruška, Procházka, Vespalec, Matějka - Škula J., Horký, Schmid, Liška Fejta, Minář. Branky: Horký 3x, Hruška 2x, Škula J. 1x. Do Zbýšova přijelo mužstvo s posledního místa tabulky z Deblína, aby se pokusilo o nemožné. Zastavit rozjeté béčko Baníku a získat první body. Naši kluci byli zásadně proti a slabému soupeři nedovolili skoro nic. Na domácím hřišti se poprvé ukázal navrátilec Horký a byl patřičně vidět. S chutí si zahrál i zastřílel. Spolu s Liškou vlastně rozhodli o osudu utkání. Už od prvních minut jsme se pořádně zakousli do soupeře. V 6.min. utekl Procházka, pronikl až na penaltu odkud vystřelí, těsně mimo. Překvapivě však největší šanci úvodu měli deblínští. Ve 13.min. se po bleskovém brejku ocitá jejich útočník sám před Škulem, nastřeluje mu pouze nohy. Ale pak začínme řádit my. První branka padla asi v 16.min. Vše začalo u Matějky. Posílá po křídle pasem Lišku až k brankové čáře, Luba zpětně do chumlu na vápno, kde stojí Škula J. a Kuba nás, sice až napodruhé, posílá do vedení - 1:0. Branka nás nastartovala a už hostům nic nedarujem. Zcela ovládáme hru a je jen otázka času, kdy padne branka druhá. Ten čas přišel ve 26.min. Kopeme trestný kop. K míči ses staví Vespalec a místo střely na bránu volí překvapivou přihrávku na vlevo stojícího Horkého a ten má cestu k bráně volnou - 2:0. Dokonalý signál zakončený pohotovou brankou. Ve 30.min. Horký rozradostňuje fanouška potřetí. Zmocnil se míče vlevo u postraní čáry a samostaně postupuje k vápnu. Když zjistí, že mu obrana otavírá vrata, využije toho a bombou asi z 18metrů, pod břevno - 3:0. Za zmínku pak ještě stojí zblokovaná střela Lišky z bezprostřední blískosti v 35.min. Do konce poločasu zbývá 10minut a hosté se dostali snad dvakrát k balonu, taková je převaha našich.

A v kombinační a líbivé hře pokračujeme i v druhé půlce. V 54.min. střídá Dorazil Procházku. Z tlaku, v kterém neustáváme, padá v 59. minutě další gól. Kopeme trestňák. Míč letí do vápna, hostující obrana ve zmatku špatně odkopne, balon doputuje k Hruškovi a Jindra nekompromisně - 4:0. V 64.min. střídá Mináře Kozel. V 70.min. se dopustila naše defenzíva snad jediné chyby a rychlonohý útočník Deblína toho beze zbytku využívá. Utíká všem, kdo mu stojí v cestě, dělá kličku i brankářovi a je to - 4:1. V 71.min. se akce opakuje, jenže na druhé straně hřiště. Na půlce soupeře utíká všem Škula J. obránci ho zastavují až ve vápně za cenu faulu, následuje penalta, kterou Horký bezpečně proměňuje - 5:1. V 75.min. odchází za potlesku střelec tří gólů Horký, místo něho jde Burian. V 80.min. dochází ke kuriózní situaci. Zmatená obrana odkopává míč ven ze svého pokutového území tak špatně, že se balon vrací rotací zpět do vápna, brankář nestačí reagovat a ten se odráží od tyče. Poslední slovo tohoto pohledného utkání mají naši. V 85.minutě padá branka, znovu z trestňáku. Zahrává ho  Liška asi z 25metrů, posazuje balon přesně na hlavu Hrušky, ten nezaváhá - 6:1. Pěkné nedělní odpoledne nám, fandům, kluci z béčka připravili. Fotbalem jsme netrpěli, ale parádně se bavili.