5.kolo Moravské Knínice - Baník B 2:1

07.09.2009 10:58

K mistráku do Mor. Knínic odjelo z úzkého čtrnáctičlenného kádru béčka třináct kusů - Jašek musel do práce. Vzhledem k tomu, že áčko i dorost hráli souběžně nemohli jsme si pomoci zapůjčením některého hráče.
sestava: Škula David - Liška, Hruška J., Fejta, Matějka - Záděra /85.Nešpor/,Schmid, Škula Jakub, Záruba /70.Horák/ - Minář, Hron.  /branka: Minář 1x

Na malém hřišti, ale s kvalitním trávníkem jsme věřili, že po střeleckém trápení v utkání s Kupařovicemi získáme alespoň bod.
Začali jsme velmi aktivně, v 6. min. Hruška prošel přes celé hřiště, nahrál Minářovi, ale ten si míč špatně zpracoval.  V 8. minutě prošel podobně Záruba a následnou Schmidovu střelu brankář kryl pouze s velkými problémy. Ale po našich náznacích udeřili v 17.minutě domácí. Na přesně kopnutý trestný kop Hruška nedoskočil a za ním stojící domácí kapitán nedal přesnou hlavičkou Škulovi šanci. Branka domácím pomohla a nás srazila. K naší nervozitě přispěl některými nepřesnými verdikty i hlavní rozhodčí. V 28.minutě Škula chytil trestňák z 20 m. My jsme ohrozili branku domácích pouze po akci Matějky, který znovu prošel mezi  zkoprnělými obránci, ale Záděra zakončil zblízka nepřesně. Ve 40.min. Hruška naprosto zbytečně fauloval v rohu vápna a domácí  z penalty zvyšují na 2:0. Kalich hořkosti jsme mohli dopít do dna ve 43.min. kdy Fejta rozehrál trestný kop přímo na domácí útočníky, ale ti tuto nabídku na třetí gól nevyužili.

Do 2.poločasu si vyměnili místa Liška se Záděrou a začalo dobývání domácí branky. Prakticky se zopakovala situace z minulé neděle - náš stálý, až drtivý tlak a naše stálé, až neuvěřitelné vraždění vyložených možností. Začal to už ve 47.min. Hron, v 52. pokračuje  Minář, v 54. jsme si zavazeli sami před domácí brankou, v 55.min. Zárubovu střelu brankář vyráží. V 65. zahrává Záruba trestňák zprava   brankář mine centr, Hron nedokáže usměrnit do prázdné branky. Na hřiště se dostal Horák, náš tlak pokračuje. Domácí kopali ve 2.pol. jediný přímák, Škula bezpečně chytá. V 73.min.  Hron jde opět sám, ale zakončení - mimo. V 75.min. po rohovém kopu Hruška se snaží napravit, co způsobil - jeho volej brankář bravurně chytá. Branky jsme se dočkali až v 90.min.,kdy konečně vyšla kombinace a Minář zcela sám upravil na 2:1. Bohužel, nastavená jediná minuta už nemohla přinést další branku. Znovu se opakoval stejný průběh jako v utkání s Kupařovicemi. Zatímco áčko si s chutí zastřílelo, béčko už v druhém zápase za sebou předvedlo střeleckou tragikomedii. Snad nedělní zápas s Popovicemi přinese střelecké probuzení!!! /zaslal Vespalec Miroslav st./