6.kolo Baník B - Vysoké Popovice 4:2

14.09.2009 09:35

setava: Škula D. - Matějka, Kožíšek, Horák, Jašek - Šmíd, Skokan, Záruba, Minář - Hron, Fejta. /branky: Minář2x, Kozel 1x, Záruba 1x.

Už 1.minuta ukázala, že kupařovicko-knínický komplex v neproměňování šancí nás neopustil a trvalo to celý první poločas, než jsme se ho zbavili. V inkriminované minutě totiž spalujeme jednu z dlouhé řady tutovek. Hron hlavičkuje z bezpřostní blízkosti, brankář vyráží. Na dlouhé minuty se pak nic neděje, hra je pasivní, se spoustou nepřesností, což je udivující hlavně u našich. Jejich motor se jakoby ne a ne nakopnout. Do obrátek se dostávali velice pomalu. V 17.min. začíná spalovací série. Zárubovo perfaktní sólo je vyraženo a končí za brankovou čárou. Ve 25.min. se zdálo, že se motor už konečně rozběhl. Hron je po samostatném úniku faulován asi 2m před vápnem a následný nádherně provedený zárubův trestňák končí v síti bezmocného gólmana - 1:0. V 32. zapracoval už vzpomínaný komplex. Zcela osamocený Hron z vnitřku vápna posílá bombu vysoko nad. V 35.min. se osmělili i hosté. Jejich střelecký pokus má sice patřičnou razanci, ne však směr. To, co však spálil Minář ve 40.min., to nebyla 100%, ale 1000% šance. Po levém křídle uniká Hron, zatahuje míč až k brankové čáře, koutkem oka vidí na penaltě volného Mináře, adresuje mu pas, ten má tolik času, že se může zeptat gólmana, kam to  chce, avšak lehce umístěný míč končí vedle. Zároveň se spálenou tuvkou se chce říct, jen aby se nám to nevymstilo. A nejčernější předtucha se vyplnila. Ve 45.min., kdy se už každý vidí v kabinách, podnikají Popovice druhý nebezpečný útok, ale tentokrát už se šťastným koncem. Krásnou střelou do šibenice vyrovnávají - 1:1. Tak také končí poločas.

Do druhé půlky nastoupil dorostenec Kozel a odešel Horák. A naše rezerva ji začala ve velkém stylu. V 51.min. přitlačila hosty k jejich pokutovému území a z tlaku, který vyvinula se zrodila druhá branka. Prudkou střelu, kterou stačí brankář vyrazit pouze před sebe, Minář šikovnou dorážečkou zvyšuje na - 2:1. Následuje naše permanentní dobývání popovické svatyně. Tah se střídáním trenérské dvojici vyšel stoprocentně. V 65.min. uniká Kozel celé obraně, vniká do vápna a neudržitelnou bombou prostřeluje gólmana - 3:1. Naši konečně protrhli gólovou smůlu a začíná se jim dařit. Dokladem budiž 67.min. Záruba 1m za vápnem nachytal lišácky brankáře hostí na hruškách. Bez přípravy ho krásným lobem přehazuje - 4:1. Hned je veseleji. Pak je střídán Skokan a naskakuje Škula J. Po nádherném útoku, který končí super šancí, jak jinak, než spálenou, střídá Fejta, přichází Šrajtl. Hostům docházejí síly a je evidentní, že na Baník fyzicky i kombinačně nestačí. Stačí pouze odkopávat a spoléhají na to, co kdyby? To se jim povedlo těsně před koncem, ale za vydatné pomocí sudího. V 85.min., po čistě vypichnutém míči našim brankářem, se hostující útočník svalil jako špalek a k údivu všech rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu. Penalta je proměněna na - 4:2 a tímto výsledkem zápas končí.