6.kolo Kuřim A - Baník A 2:1

12.10.2009 11:40

FC Kuřim - Baník Zbýšov 2:1 (2:0)
Branka: Chlup 1x

Po zbytečné porážce na hřišti vedoucího Tišnova, nás čekal zápas na půdě dalšího favorita a to v Kuřimi. Ze základní sestavy chyběl znovu nemocný Fojtík. Toho na místě levého beka nahradil Čavajský, který však měl na promáčeném trávníku v obuvi připomínající "sálovky" velké problémy se stabilitou.
Za stálého deště se do poslední chvíle čekalo na rozhodnutí rozhodčího, zda se začne hrát. Do utkání jsme tedy nastoupili bez rozcvičky, což se na našem výkonu v prvních 10 minutách projevilo.
Domácí do utkání doslova vlétli a my jsme se dostávali za polovinu pouze sporadicky. V době, kdy začal kuřimský tlak ustávat, padla branka, kterou můžeme dostat snad jenom my !!! Lehký míč se kutálí k naší brance, kde na něj čeká brankář Nevřivý, v té chvíli se k němu přiřítí Čavajský a při snaze o odkop podklouzne a přisune míč před prázdnou branku k nohám kuřimského Trtílka - 1:0. Čavajský byl okamžitě vystřídán, na hřiště šel Habáň. Hned vzápětí jsme mohli vyrovnat, velkou příležitost zahodil Chlup. Hra se začala vyrovnávat, obrana domácích také neměla svůj den. Další 100 % tutovku zahazuje Suvdaa. Vzápetí nás Kuřim školí z produktivity. Čechová zbytečně váhá s odkopem, šikovný Trtílek ji o míč připraví, posune Procházkovi a kuřimský kanonýr se nemýlí - 2:0. Na hrot jde Čavajský a během 5 minut jde 3x sám na brankáře, ani jednu z šancí však neproměňuje. Do kabin se tedy jde za stavu 2:0 pro domácí.
Do 2. poločasu jsme nastoupili se Šrámkem na hrotu, Břoušek šel na zálohu, na beka Habáň. Čavajský byl uklizen na lavičku a celý poločas strávil zavěšen na šibenici branky.
Jiskřičku naděje jsme vykřesali po 5 minutách, Šrámek vysunul přesně do ulice Chlupa a ten s přehledem snížil na 2:1. Po zbytek zápasu jsme soupeře přehrávali, ovšem v zakončení se v letošní sezoně neuvěřitelně trápíme. Soupeř hrozil nebezpečnými brejky dvojice Procházka - Trtílek, v naší obraně však hrál výborně Foral.
V závěru už jsme hráli vabank. Dvakrát míč skákal po brankové čáře, tvrdé střele Chlupa chyběly milimetry, prudkou střelu Šrámka vyráží výborně chytající brankář. Všechno marné !!!
Opět jsme si tedy body nepřipsali a i když v této kategorii nejsou výsledky prioritou, mrzí to. Soupeře sice přehráváme naší fotbalovostí, ovšem na branku potřebujeme snad 10 šancí.
Ve středu sehrajeme přátelské utkání v Rosicích ( 16:00 hod. ), cíl je jasný - zvednout si sebevědomí před derby se Zastávkou !!!