6.kolo Moravská Slávia Brno A - Baník A 0:3

12.09.2009 19:16

Baník odjížděl do Brna potvrdit výbornou formu, která ho provází v posledních zápasech a také si chtěl otestovat dalšího soupeře, s kterým hrál naposledy v 1.B třídě. Kdo s ním cestoval, nelitoval. Od začátku hra probíhala v naší réžii a jen neschopnost proměňovat ani ty nejvyloženější šance(hlavně Rozsiczky) zachránilo domácí od úplného debaklu. Krásnou a pohlednou, kombinačně-technickou hrou nás oblažoval celých 90 minut a po zásluze si odváží 3 body. Nastoupil v této sestavě: Prečan - Čech, Cenek, Davídek, Kantor - Skokan, Kameník, Zavřel, Kožíšek - Rozsiczka, Horký. Začnu závěrečným hodnocením. Tento fantastický výsledek  byl v první řadě jednoznačně dílem celého kolektivu. Od brankáře, přes obranu a zálohu, až po útok. Nemá cenu přesně rozebírat výkony jadnotlivců, protože Čech dřel, jako nikdy, Davídek spolu s Cenkem a Kantorem byli spolehlivou obrannou hrází. Zálohu dirigovanou Zavřelem a Kameníkem, doplňoval spolehlivý Kožíšek. A potom trio, které bylo u zrodu vlastně všech gólů. Jako obvykle, Rozsiczka, vynikající Skokan a hlavně šedá eminence Horký. Co ten zase navýmýšlel za lišácké kousky, to ocení opravdu pouze fotbalový štamgast. Ale teď k samotnému zápasu. Na podobném rozměrovém hřišti jako je ve Zbýšově (což se o kvalitě povrchu říci nedá) se rozehrála partie, kdy měl Baník dokázat, že jeho výsledky nejsou náhodné a že by měl dokázat, že do této soutěže patří. A on to dokázal. Začátek byl ještě neutrální. Jakou příležitost likvidovali domácí ve 4.min., takovou odvracel do bezpečí i Prečan v minutě 6. A pak začala pokerová hra o tom, kdo udělá chybu. Tu udělali jako první domácí. Rozsiczka se řítí do vápna, zpětně přihrává Kameníkovi, přízemní střelu stačí gólman vyrazit. Bylo to pro domácí varování z kterého se vůbec nepoučili a proto pykali. Nejprve pustili Skokana do vápna a jeho následná střela končí těsně vedle. Začínáme mít navrch. Morenda hrála jednoduchou hru. A dost primitivní. Nakopávala totiž míče do naší obrany a spoléhala na brejky. Obrana Baníku, v čele s Prečanem, však byla bezchybná. Protože převyšujeme soupeře kombinačně a technicky, tak logicky se to musí gólově projevit. A k radosti početných, a musím podotknout, že fantastických zbýšovských fanoušků, se to povedlo.Ve 29.min. Po krásné akci dvou Radků, Skokan - Rozsiczka, padá první gól. Rozsiczka přiťukává Skokanovi, ten mu přihrávku okamžitě vrací a náš kapitán, a nejlepší střelec v jedné osobě, nedává gólmanovi šanci - 0:1. V 33. jsme mohli zvýšit. Horký šikovně vypichuje brńákům míč, sám postupuje do vápna, těsně vedle. V 38.min. spaluje 100% tutovku Rozsiczka. Využívá špatné rozehrávky domácích, špičkou kopačky přehazuje lobem vyběhnuvšího brankáře, ten však konečky prstů stačí míč ztlumit a domácí obrana vykopává balon z prázdnotou zívající svatyně na roh. Šance na omdlení. V 41.min. nás zachraňuje, jako už kolikrát od pohromy, Prečan. Likviduje dorážku z malého vápna odvážným pádem pod nohy. Bravo Pepíku!!! A poločas zakončuje krásná a pohledná akce v podání našich. Po ose Horký, Rozsiczka, Kameník posledně jmenovaný z místa penalty pálí, vedle. Končí poločas.

2.poločas jsme začali opět ve velkém stylu. Hned v 46.min. pálí překrásně Kožíček, vedle. Ve 49. min. ho napodobuje Kameník, míč míjí levý roh branky. V 50.min. prověřuje lehkou střelou pozornost brňáků Zavřel, taktéž vedle. V 51. min. zaúřadovalo opět duo Radek - Radek. Skokan Radek lehce přehazuje obranu domácích, tam čeká Radek č.2 Rozsiczka a ten ukazuje, proč je pro Baník hráčem nepostradatelným. Ve svých neuvěřitelných 39!!! letech letech utíká obraně, které má dohromady tolik let, co má on sám a podél vybíhajícího gólmana - 0.2. To byla paráda. Domácí jsou na márách. Zmohou se pouze na ojedinělou střelu a to, považte, až v 65.min. Od druhé branky pak probíhá hra kočky s myší. Dokladem toho, že domácí jsou vlastně paralizováni je 75.min. Během ní má Baník dvě tutovky v podání fantasticky hrajícího dua Skokan - Rozsiczka. Druhý jmenovaný pořádně nezpracovává míč a brankář stačí reagovat. Ovšem super šanci vzápětí spaluje prvně jmenovaný, Skokan. Průniku do vápna a následné technické střele se postavila do cesty tyč. A v 80.min. padá branka, kterou jsem viděl málokdy v životě. Včechno vymyslel Horký. Od něho putuje krásný pas, řekl bych geniální, na fotbalové dvojčata  Rozsiczka (nejlepší hráč na hřišti) - Skokan. Oba Radci se vřítili do vápna a Rozsiczka kavalírsky a nesobecky, i když mohl skórovat do prázdné branky sám, nezištně přihrává vpravo volnému Radkovi č.2, Skokanovi, a ten do prázdné branky uzavírá skóre zápasu - 0.3. Byla to skvělá podívaná a klukům, jako přímý účastník, děkuji za pěkný fotbalový zážitek. Děkuje vám i početně nevídaná účast fadů ze Zbýšova, která vytvořila nevídanou, takřka domácí, atmosféru.