6.kolo Zastávka - Baník 3:1

14.09.2008 00:00

muži Zastávka A - muži Baník A 3:1 /branky: Kameník 1x

setava: Prečan - Skokan, Vespalec, Langer, Pernica R. - Kožíšek, Šmíd, Kameník, Šrámek - Rozsiczka, Horký

Až v 6.kole Baník našel přemožitele a prohrál. Bylo to v tradičním derby a po urputném boji. Vše podstatné se však odehrálo až ve druhé půli a kdo nestihl první, nemusel litovat. Oba dva soupeři se sice do sebe zakousli hned od první minuty, ale hra se nesla v opatrnickém duchu. Nikdo nechtěl udělat chybu a inkasovat jako první. Proto taky poločas skončil 0:0. Za zmínku snad stojí krásný fotbalový moment, kdy jsme se mohli dostat do vedení. Po 15.minutách nemastné-neslané hře Pernica našel perfektním centrem ve vápně Horkého a tomu jeho bombu stačí brankář pouze reflexem vyrazit do pole. Pak jsme se ještě do 40.min. dostali do dvou nadějných šancí, ovšem ty nebyly tak gólové. Domácí do té doby nic neukázali,jakoby vyčkávali na svůj čas, až příjde. Dostávají se k našemu vápnu pouze postandartkách, ale tudy cesta nevede, protože jim v cestě stojí Prečan. Zato Baník, když se dostane na dostřel, tak je to po hezkých kombinačních akcích. To však popisuji stále průběh prvního poločasu. Ještě ani netušíme, co nás čeká v polačase druhém.

Do druhého polačasu nastupuje místo Horkého Šauer a zdálo se, že opatrná hra bude pokračovat dál. Avšak ve 47. minutě si do té doby výbotrně hrající obrana Baníku nedala pozor na rychlonohého zastáveckého útočníka, ten se bystře od ní odpoutal a přízemní centr už nebylo složité doklepnout do sítě - 1:0. Naše borce to však nepoložilo a dál se dostávali kombinační hrou na dostřel soupeřovy svatyně. V 55.min. odpustil sudí domácím evidentní pokutový kop. Zbýšovského útočníka zkosila obrana ve vápně bez míče a hlavní arbitr nic. I přes tuto křivdu jsme zvedli hlavu a vrháme se do dalšího protiútoku z kterého následně získáváme z hranice velkého vápna přímý kop. K míči se staví Kameník a  podstřeluje domácího gólmana - 1:1. Hra se pak přiostřila, ale co bylo hlavní, stoupla její úroveň. V 78.min mohla padnout naše druhá branka. Kameníkův centr nachází hlavu Pernici, ale i tady máme smůlu. Umístěná hlavička jen těsně míjí levou tyč už překonaného brankáře. Pořekadlo nedáš-dostaneš se v tomto případě  vyplnilo měrou vrchovatou. Prakticky v té samé minutě přichází druhý smrtící únik Čechie, obrana hostí zahrává v nouzi na roh a tuto výhodu Zastávka 100% využívá. Hlavou zvýšuje na - 2:1. Během půl hodiny odešli zraněný Vespalec a Kožíšek a na plac vbíhá Pernica Přemysl a Kantor. Utkání se blíží ke svému konci a hra nabírá na obrátkách. Útoky se střídají na obou stranách. Nejdříve jsme mohli vyrovnat my, kdy rozsiczkovou kopčkou líznutou střelu-nestřelu z malého vápna likviduje domácí gólman, aby to v zápětí mohlo být tři ku jedné, když se střílený centr odráží od břevna pro změnu naší branky. No a v nastaveném čase nám domácí dávají ránu z milosti. Kopeme poslení roh utkání a vše se stěhuje do pokutového území domácích. Na pomoc se rozbíhá ze své poloviny i Prečan, míče po špatně zahraném rohu se zmocňují hráči Čechie, Prečan se nestačí vrátit a Zastávka do opuštěné branky uzavírá gólový účet - 3:1.