7.kolo Baník B - Chudčice 5:2

26.09.2010 08:57

Vítězná šňůra naší rezervy pokračuje dál. Po minulém kole, kdy rozdrtila loňského účastníka okresního přeboru Zastávku na jeho hřišti 6:1, se fanoušek těšil, že ve výborném výkonu bude pokračovat i doma. A nezklamal se. Opět viděl atraktivní hru plnou nápadů, šancí, kombinací a v neposlední řadě i hezkých branek. Trenér Dvořák postavil tuto sestavu: Škula D. - Hruška, Vespalec, Jašek - Matějka, Kožíšek O., Schmid, Liška - Škula J., Fejta. Branky: Jašek 2x, Kožíšek O. 1x, Škula J. 1x, Hron 1x.

A už od prvních minut se kluci do soupeře pořádně zakousli a prakticky, až na pár vyjímek, ho nepustili k ničemu, až do konce zápasu. Ty vyjímky byly čtyři a v nich dali chudčičtí dvě branky, jednou jeli osamoceni na gólmana a nastřelili boční síť. Toť vše. Jinak tempo a styl hry jsme diktovali my. V 10.min. načal náš brankostroj Kožíšek O. Na pravé straně se ocitá ve vápně Liška, nesobecky nahrává úplně volnému Ondrovi a ten přízemní střelou otevírá skóre - 1:0. Uzamkli jsme soupeře na jeho polovině a jedna střela za druhou zaměstnávala gólmana. Ale paradoxně, při našem největším tlaku si soupeř vytváří nejdříve největší šanci utkání a následně i střílí gól. Vše se událo během jedné minuty. Ve 25.min. se soupeř dostává po náhodném nákopu až do pokutového území, ale střela ještě v sítí nekončí. Nastřelena je pouze boční síť. Ve 26.min. si naše obrana vybrala slabou chvilku, nechává na vápně nepokrytého útočníka a ten střelou, která se povede tak jednou za život, do šibenice - 1:1. Baník nepadl do kolen, ba naopak. Jakoby se nic nedělo a pokračoval v útočné a kombinační hře dál. I proto tento stav(1:1) dlouho netrval. Ve 32.min. našel krásně Procházka Jaška a David pohodlně podél vybíhajícího gólmana - 2:1. A ve 38.min. následuje další naše tutovka. Škula J. střílí, brankář mu dělovku nohama sráží, míč pomalu plachtí do opuštěné branky, bohužel vedle.

A kolotoč pokračuje i ve druhém poločase. V 48.min. spaluje šanci Kožíšek, ale vše je zapomenuto v minutě 54. Vespalec dlouhým pasem posílá do vápna Jaška a ten zopakoval svůj husarský kousek z půlky první. Krásně podél brankáře - 3:1. V 55.min.následně střídá, vyměnil ho Hron. V 61.min. nám zatrnulo. Po zmatku, který vyrobila naše obrana se řítí osamocený hráč na našeho gólmana, Škula však včasným vyběhnutím tečuje balon směřující už do jeho svatyně. Bravo Davide !!! V 65.min. odchází Fejta a na plac vbíhá Minář. Záměrně jsem výše popsal šance a branku hostí proto, že kromě těchto momentů, nepředvedli vůbec nic. Ovšem šance, které jsme si vytvořili my, nestačím ani zaznamenávat. Co je však potěšitelné, obrovský tlak, který vyvíjíme je po nádhrných akcích, které produkuje celé mužstvo. A nede všechny, kromě Lišky, ční (podle mého názoru) výkon Škuly J. a Schmida. V 73.min. střídající Hron vypracoval další gólovku Minářovi. Servíruje mu míč do vápna a Lukáš přímo z první branku míjí. V 77.min. posíláme obranu Chudčic do říše zapomění. Minář našel milimetrově Škulu J. a rázem je to - 4:1. Šťastný střelec je pak střídán Burianem v 84.min. Hra se příchodem náhradníkůvůbec nemění. Hrajeme dál pohledný fotbal. A z jednoho posledního našeho se radujeme popáté. V 85.min. zužitkovává ideální přihrávku od Matějky Hron a prudkou bombou po zemi z úhlu - 5:1. V 87.min. může Hron zvýšit, ale perfektní pas od Vespalce, kdy běží sám na branku mu soupeřův gólman nohama sráží. V 89.min. střídá Burian výborného Škulu J. A naše rezerva spokojena, že se už nemůže nic stát vypla a to se ji krutě vymstilo. V zoufalství, že se blíží konec vystřelil soupeř v 90.min. bombu, které překvapila všechny na stadioně i jeho samotného. Měla totiž ligové parametry a skončila v síti - 5:2. Jedním dechem však musím dodat, že to byla branka nádherná. A ať se to někomu líbí nebo ne, opět jsem fotbalem netrpěl, ale se bavil. Kluci z béčka - DÍKY!!