7.kolo Baník - Vojkovice 2:1

21.09.2008 00:00

muži Baník A - muži Vojkovice A 2:1 /branky: Šauer 1x, Pernica R.1x

sestava: Prečan - Skokan, Pernica R., Pernica P., Čech - Kožíšek, Rozsiczka, Kameník, Šmíd - Šauer, Horký

Kdo se rozhodl v neděli navštívit kvalitní fotbal a rozhodl se pro Zbýšov, neprohloupil. Baník přivítal na svém hřišti vedoucí tým 1.b třídy Vojkovice. Domácí se pustili do soupeře bez respektu a od začátku zamkli hosty na svou polovinu a jen ojediněle dovolili, aby ukázali něco ze svého umění. Pochvalu zaslouží v tomto směr hlavně nekompromisní obrana výborně dirigovaná Pernicou Radkem. Ta v 1.půli snad neudělala jedinou hrubici. V 5.minutě zahrozil Kožíšek, když těsně minul bránu po krásné přihrávce od Horkého. A už v 10.min. si Horký vyměnil roli a tentokrát on zakončoval hlavou centr, který mu naservíroval Pernica P. Bohužel ani nyní nezahřmělo. Převaha Baníku trvá nadále. Ve 12.min. gólman kryje dělovku přímo z voleje aktivně a s chutí hrajícímu Kožíškovi. V 18.min. z rohu přestřeluje Pernica R. z malého vápna branku. Super šance. Tím jsme vystříleli střelný prach. Ale pouze nakrátko. Dále ovládáme střed pole a k výborné obraně se přidává i záloha a proto se daří kombinační hra a útok dostává míče, jaké potřebuje. I přes to nám ve 25.min. pořádně zatrnulo. Čech a Pernica se před velkým vápnem při výskoku srážejí hlavami, odražený míč se zadarmo dostává k osamocenému útočníkovi hostí, jehož zpětnou přihrávku nedovedou Vojkovice zužitkovat a nám se pořádně ulevilo. Dostat branku svou chybou, by byla tragédie. Nezalekli jsme se a pokračujeme v přesilovce dál. A vyplatilo se. Běží 31.min. a za tuto aktivní hru jsme odměněni. Na pravém křídle zpracovává míč Horký, na překrásný centr nabíhá Šauer a hlavou přehazuje brankáře - 0:1. V 39.min. mohlo být dvojnásobně veselo. Velmi dobře hrající Horký poslal do běhu Šauera, ten se geniální kličkou zbavuje posledního obránce a z malého vápna jeho střela jen těsně míjí levou tyč. A to je vše z 1.poločasu. Všichni si přejí, aby i druhý byl pohledný, jako první.

A nebyli jsme zklamáni. I 2.poločas začali naši aktivněji. Už ve 49.min. zkouší tvrdou střelou připravenost gólmana hostí Šauer. Bohužel, jeho projektil nenašel cíl. Zoufalí hosté se střídáním snaží posílit útok, aby alespoň vyrovnali. To se jim daří. Do té doby bezchybně hrající obrana pouští beztrestně po své pravé straně útočníka a ten v poklidu centruje z bezmála až brankové čáry zpětně na malé vápno a tam bylo neuměním tuto přihrávku nezužitkovat - 1:1. Ke cti Baníku patří fakt, že se nepoložil a bojuje dál. V 65. odchází Skokan a přichází Škula Jakub. Důkazem toho, že jsme se nezpanikařili je hlavička Kožíška, kterou jen s námahou vytahuje brankář na roh. Tlak Zbýšova sílí. 4 min. před koncem ještě Kameníkovu bombu se štěstím vojkovičtí likvidují, aby minutu nato definitivně kapitulovali. Nejdříve hlavičku Šauera brankář vyráží před sebe do malého vápna. Obráncům se nedaří pořádným odkopem odvrátit nebezpečí daleko od vápna a míč pouze odrazem putuje k Pernicovi R. a ten přímo z voleje nechytatelnou bombou pod břevno končí gólový účet celého zápasu. Jestli kluci budou nadále předvádět takový fotbal, který hřeje na duši, do ochozů se opět vrátí fanoušek a klub do vyšší třídy, kam bezpochyby patří. zpět