7.kolo Ivančice B - Baník B 2:2

21.09.2009 11:26

K dalšímu mostrovskému utkání na venkovním hřišti /už pátému/ jsme odjížděli opět pouze v jedenácti lidech, Nešpor byl přivezen později. Omluveni
byli Záruba /v práci/ a Záděra /nemoc/. Áčko hrálo ve stejný čas a ani dorostenci po prohraném zápase neměli chuť pomoci.
Sestava: Škula D. - Matějka, Hruška J., Schmid, Jašek /75.min. Nešpor/ - Horák, Fejta, Škula J., Liška, - Minář, Hron. Zápas začal obrovskou šancí Ivančic, které nevyužily uklouznutí Jaška a překvapený ivančický útočník přehodil Škulu i branku. Domácí se snažili hrát technicky, kombinačně, ale naráželi na naši pevnou obrannou hráz. A z chyb, které se rodily při postupné kombinaci domácích, jsme se dostávali do rychlých brejků. Ale opět naše tradiční slabost - zbrklá koncovka. V 16. minutě brejk našich hroťáků - nic, v 18. trestňák Mináře brankář vyráží, ve 24. minutě krásná kombinace po levé straně, Liškův centr brankář pouze vyrazil a Fejta doráží -  0 : 1. Hned v následující minutě opět uniká Hron, ale zakončení mimo. V 31. min. se do funkce spalovače  dostal Minář, v 32. minutě domácí vyrovnali. Využili nedorozumění Jaška s Liškou a Martinka z 18m trefil přesně k tyči. Tento  moment námi otřásl a po dalších chybách /Schmid,Hruška/ jsme domácím nabídli další šance. V prvním případě domácí překopli z malého vápna, v druhém nás podržel Škula.

Do 2.poločasu jsme šli beze změny v rozestavení i pojetí hry. Stále jsme měli pozorně bránit a využívat šance k brejkovým situacím.  V 53.minutě znovu Kuba Hron neproměnil šanci po rychlém brejku a potvrdilo se známé "nedáš - dostaneš". V 54.min.  Liška podcenil přihrávku až k brankové čáře, nechal odcentrovat a úplně volný Holý opět přesnou střelou z 20 m nedal Škulovi šanci - 2:1. Obraz hry se potom změnil, domácí míč drželi dlouhými kombinacemi už na své polovině, my jsme se museli tlačit před branku - a to je to, co  nám nejde. Ivančice potom útočili brejky, my reagovali vysunutím Fejty na hrot a výměnou Horáka a Matějky. Dostali jsme se do tlaku, v 82. minutě nebezpečná střela Matějky těsně nad. V 85. zastavila obrana domácích průnik Hrona pouze za cenu faulu a v 86.mun. přišla  fotbalová fantazie. Minář z trestného kopu asi z 25m trefil perfektně od břevna těsně za brankovou čáru - 2:2. Závěr zápasu i tříminutové  nastavení jsme už s přehledem odehráli a přivezli domů do Zbýšova cenný bod. /info dodal Vespalec st./