7.kolo Ořechov - Baník Zbýšov 0:1

25.09.2017 09:00

Sestava: Prečan - Procházka R., Eliáš, Záděra, Navrátil - Yelisseev, Barvíř, Scmid, Suvdaa - Chlup, Nekuža. Náhradníci: Mertl, Vališ, Hájek. Branka: Navrátil 1x.

Patřil nám hned úvod. V 1.min. se totiž utrhl po pravém křídle Nekuža. Poslal navštívenku do šestnáctky Chlupovi, bohužel Denisova raketovka olízla pouze tyč. Jinak se hraje v tempu, od vápna k vápnu. Domácí jsou o chloupek lepší, ale převaha je to taková platonická, nicneříkající. Většina míčů končí na kopačkách naší defenzívy. Kloudnou střelu, aby člověk pohledal. A to už běží 22.minuta. Trochu vzruchu přinesla až 23.min. Ořechov kope přímák. Prečan však vyráží dělovku na roh. Pepa si pak ten samý fantastický zákrok zopakoval ve 25.min. Z brankové čáry vykopává jistý gól. Od této chvíle převzal iniciativu Ořechov. Začal dobývat naši šestnáctku. Vlastně se děj zápasu odehrává pouze na naší polovině. Ve 32.minutě stáli při nás všichni fotbaloví svatí. Soupeř jede v sólu na Prečana, ale z 45 metrů přestřeluje. A v 38.min. opět úřaduje Prečan. Borec z Ořechova je osamocen ve vápně, Pepa mu loženku sebral z kopaček. Běží 44.min. a každý se už vidí v kabinách. Domácí ještě z posledního útoku orazítkovali břevno.

I ve druhé půlce mají domácí navrch. Už od první minuty na nás vlétli jak hladoví vlci. Kluci se stačí pouze bránit. Útočí jen z ojedinělých brejků a náhodných odkopů. Ovšem domácí jsou v tlaku zoufalí. Když mjí šanci, i stoprocentní, tak mu jim, jednička na hřišti, Prečan, zlikviduje. Celkem je však k vidění kopaná, ne fotbal. Hru provází hromada nepřesností, střelu abys pohledal lupou. I přesto, že má soupeř územní převahu, jako první z úspěchu se mohl radovat Baník. A opět má v této akci prsty duo Nekuža - Chlup. Marek zopakoval únik z 1.min. Naservíroval balon dovnitř šestky Chlupovi, brankář byl, bohužel, rychlejší a uklidil suprovku z jeho kopaček do bezpečí. Holomajzna pokračuje dál. Avšak to, co jsme spálili v 75.min., to bylo na infarkt. Nekuža, už pokolikáté?, utekl všemu a všem, poslal zpětně pod sebe míč Procházkovi a Radek nemeškal a poslal přízemní střelu do, prázdnotou zívající, branky. Minul ji snad o deset centimetrů. V 77.min. je znovu v akci Prečan. Zázračně vytahuje z jednoho metru ne 100%, ale 1000% loženku. I ta druhá, v 78.min., smrděla gólem. Balon vyslaný osamoceným borcem se dokutálel pouhých pár centimetrů vedle tyče do autu. Tak takovou převahu měli domácí. Pak však přišel v 83.min. moment, který rozhodl o osudu utkání. V této minutě převzal Procházka na levém křídle přihrávku. Padající list, který domácí obrana totálně podcenila, našel rozběhnutého Navrátila a Marek prudkým projektilem nedal gólmaniovi šanci - 0:1. A tak také skončilo utkání. Fanoušci pak sborově poděkovali hráčům za předvedený, statečný a obětavý, výkon. Dík jim patřil zaslouženě. I já se připojuji ke gratulaci. Kluci, ještě jednou DÍK!!!