8.kolo Baník B - Lažánky 1:0

28.09.2009 12:50

Protože jsem minulou neděli nebyl na utkání naší rezervy v Ivančicích, byl jsem zvědavý, jak si povede proti, Lažánkám a zda potvrdí výbornou formu, kterou předvedla před týdnem. Byl jsem nadmíru spokojen. Viděl jsem fotbal plný nádherných akcí, dramatických okamžiků i nervydrásající závěr. Pouze to fotbalové koření, kterým jsou branky, toho bylo jako šafránu. Lažánky, do té doby ještě neporažené, nastoupily s touhou sérii prodloužit. Ale na to, aby si odvezly ze Zbýšova alespoň bod, na to se musí hrát celý zápas a ne pouhých závěrečných 10 minut. Avšak popořádku. Béčko nastoupilo v této sestavě: Škula D. - Hron, Hruška J., Vespalec, Matějka - Liška, Škula J., Schmid, Kozel - Fejta, Minář /branka: Kozel 1x. A hned od počátku nasazujeme vysoké tempo a kombinační hrou se dostáváme na dostřel hostů. V 15.min. dělovka Vespalce míjí jen těsně bránu, aby 2 minuty nato krásná kozlova individuální akce rozvlnila síť Lažánek. Tato sólovka stojí za zazmenání. Jmenovaný se probíjí po levém křídle, dělá kličku pravému obránci, dostává se asi metr před pokutové území a prudkou polovysokou střelou, do protipohybu gólmana, otvírá skóre - 1:0. Překrásná akce, jako vystřižená z učebnice fotbalu. Celé mužstvo se pak nastartovalo k hezkému fotbalu, který trval prakticky až do zmíněné poslední desetiminutovky. Nade vše čněla naše velezkušená obrana dirigovaná dvojicí Vespalec - Hruška. Že stojí pevně na svých nohách svědčí fakt, že hosté vystřelili poprvé až ve 21.min. Do té doby se vše aktuální odehrávalo na jejich polovině. Bohužel, musím smutně konstatovat. Ach to naše prokletí proměňování šancí. Co jen jich za prvních 45 minut bylo. Z tlaku, který vyvíjíme se rodí šance a my můžeme náskok postupně navyšovat.. Nestalo se tak. Ve 24.min. nádherná minářova střela z trestňáku končí na spojnici břevna a levé tyče. V 32. minutě tentýž hráč z 25 metrů vysílá prudký projektil , brankář stačí konečky prstů pouze tečovat a tento olízl břevno. Ve 33.minutě se hosté dostali podruhé za půlku. Sice se ocitli až na dostřel, Škula je však na místě. Hned z protiútoku centruje Liška do vápna, míč je tečován obráncem a lobem putuje těsně mimo. Co se nepovedlo hostům na dva pokusy, mohlo se naší chybou uskutečnit v 37.min. Zjevně podceněný útok pozdě probudil obranu a zčista jasna se ocitají  před našim brankářem. Tomu nezbývá nic jiného, než vyběhnout a vrhnout se pod nohy, míč mu pod tělem míří do opuštěné svatyně, naštěstí ji mine. Dalo by se říct, že to byl snad jediný světlý moment, který nám hosté za půlku ukázali. Naši ji pak v pohodě dohrávají.

V druhém poločasu hned na začátku odchází Fejta a přichází Kožíšek. Na stylu hry se ale vůbec nic nemění. Naši kombinují, útočí, zakládají pohledné akce, Lažánky pouze odkopávají a spoléhají se na rychlé brejky. V 53.min. napřahuje Matějka, prudkou překrásnou bombu vytahuje gólman nad. V 56.min. udělal Kozel obraně to, co udělal v 1.půlce při gólové trefě. Nechal ji za sebou, průnik do vápna zakončený prudkou rourou do protipohybu branaře, ten ji kryje. Jakoby nás tento moment poznamenal a postupně úplně a nepochopitelně vyklízíme pole. Herní lehkost, která nás provázela celý zápas je tatam. Ze sevření se ne a ne dostat. Trenéři pak sáhli k výměně. Odešel Kozel a přišel Záruba. Do 80.min. sem tam zaútočíme. Převaha Lažánek není tak evidentní. Dokonce nám svitla naděje, že budem střílet pokutový kop. Prudká Kožíškova pumelice letí pod břevno, v cestě ji stojí ruka obránce hostí a...sudí nic. Pak přichází onen desetiminutový výpadek, který byl pouze pro zdrává srdce. Naši ne a ne dostat míč na  útočnou  polovinu. Lažánky vycítily, že se nám nedaří a zatlačily naše béčko před vápno. Z obrovského tlaku, který vyvinuly se nnarodila jejich jediná suprovka 2.půlky. Nákop, rychlý brejk až do vápna, prudkou střelu však zázračně Škula kolenem vykopává nad sebe a tam se ještě odráží od břevna na roh. Kluci, poděkujte mu!!! Ale nakonec jsme se mohli radovat z branky my. Lažánečtí, v útočné eufórii zapomínají na obranu, nechávají utéct Mináře, ten své sólo zahazuje. Končí zápas. A končí zaslouženým vítězstvím béčka Baníku.