8.kolo Vel. nad Veličkou A - Baník A 1:0

27.09.2010 08:51

Sestava: Prečan - Kantor, Davídek, Kotačka, Jašek - Zavřel, Havel Jan, Havel Jos., Matouš - Rozsiczka, Šrajtl. Na velmi podmáčeném trávníku ke kterému se přidal i v 2.poločase vytrvalý déšť, nám předvedlo áčko, proč máme na svém kontě nejméně vstřelených branek a jak se dá prohrát vyhraný zápas. 75% zápasu v naší réžii a nic....Domácí se dostali v druhém poločasu k jedné kloudné akci a byla z toho  branka znamenající vítězství. To je produktivita!! Ve více jak 100km vzdálené Velké n. Vel. začali veličtí mohutným nástupem. V 5.min. hlavičku z těsné blízkosti Prečan kontroluje, v 8.min. prudká střela míří těsně vedle. A to bylo od domácích na dlouhé minuty vše. V 15.min. vybojoval míč Rozsiczka, místo střely ze vzdálenosti, kde by už mohl ohrozit gólmana, volí přihrávku na Šrajtla, Kuba je v těžkém úhlu, volí tedy zpětnou přihrávku, domácí obrana se štěstím odvrací na roh. Ve 22.min. zahazujme první obrovskou šanci. Po levé straně zakládá Jašek protiútok, přihrávka směřuje na Havla Jos., ten přímo z první vysílá tvrdý projektil, bohužel jen těsně vedle. Půl hodiny za námi a my držíme s domácími krok a do konce poločasu se zápas odvíjí v naší réžii. Ovšem, co je to platné, útok je bezzubý.

Druhá půlka připomíná spíš zápas vodního póla, než fotbal. Odehrává se na hranici regulérnosti. Těžký terén k překvapení vyhovuje víc nám, než veličským. Naše útoky jsou nebezpečnější a hlavně mají myšlenku. Bóže můj, ale to zakončování. No prostě bída. V 60.min. zahrává Havel Jos. točený míč z trestňáku na hlavu Matouše, těsně mimo. V 69.min. mohlo být rozhodnuto. Rozsiczka se uvolnil, jede sám na gólmana, dělá mu kličku, ale k hrůze zbýšovských fandů míč letí snad milimetr vedle tyče. Víc jak 100% tutovka. V 70.min. odchází Šrajtl, přichází Procházka. Pak se probudili i domácí a po střele, která vinou špatného terénu mění směr, se míč naštěstí ocitá mimo tři prečanovi tyče. V 80min. se stalo to, v co nevěřil ani ten největší domácí optimista. Po dlouhém autu do našeho vápna se míč neodrazil tak, jak by na suchém trávníku odrazit měl, přilepil se k němu, rozběhnutý útočník se do něho vší silou opřel a ten doputoval k levé tyči do naší brány - 1:0. Jak se ukázalo, byl to momnt rozhodující. Pořádný šok pro fandy Baníku a obrovská radost v táboře hostitelů. Výsledek sice těsný, ale vzhledem k tomu, že nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější tutovky, zasloužený. Nedá se nic dělat. I takový je fotbal. Nepadat však do kolen, rychle se oklepat a v úterý ukázat fanouškům, že branky střílet umíte. Baník, do toho!!!