9.kolo Baník A - Dobšice A 1:5

04.10.2009 18:56

Další, v pořadí už třetí, hořkou pilulku za sebou muselo spolknout naše áčko tuto neděli. Nastoupilo proti druhému nejsilnějšímu soupeři, hned po Novosedlech a od prvních minut bylo vidět, kdo je favoritem. My jsme to nebyli. Naše sestava: Prečan - Čec, Langer, Davídek, Čapka - Horký, Zavřel, Kantor, Skokan - Šauer, Rozsiczka /branka: Zavřel 1x

Hosté se do nás pustili a v 5.min. nás zachraňuje zázračným zákrokem Prečan. Nadvakrát vyráží prudké střely z bezprostřední blízkosti. Tento moment, jakoby předznamenal další vývoj utkání. Ukázal, kdo bude tahat za kratší a kdo za delší konec provazu. Černý Petr zůstal nám. Dobšice vyslaly signál, jak se bude hrát. Nedovolily nám proktikovat naší největší zbraň, a to kombinaci. Důrazným napadáním hned na půlce úspěšně rozbíjely naší snahu něco vymyslet. A Baník začal zmatkovat. Vůbec nic se mu nedaří. Zato hosté byli na koni. Zvláště, když hned po spálené tutovce vstřelili gól. Akce, která mu předcházela, se podobala té z 5.minuty. Rychlý brejk v 6.min. z pravého křídla, centr do vápna, Prečan první střelu kryje, na druhou z bezprostřední blízkosti nestačí - 0:1. Od tohoto momentu existuje na hřišti pouze jedno mužstvo - Dobšice. Místo, abychom se koncentrovali a uklidnili hru, ve snaze vyrovnat, kupíme jadnu chybu za druhou. Spravedlivě podotýkám, že ke kupení chyb nás svou agresivní hrou hosté donutili. Narostla jim křídla a předvádí výkon, který jsem tady na stadióně dlouho neviděl. Nám se nedaří přihrávka, Dobšice jsou vždy o kousíček blíž k míči, jsou rychlejší, prostě nás přehrávají úplně ve všem. Když už se zdá, že jsme se chytili a že už to tam padne, zahazujeme po první povedené kombinaci jedinou šanci 1. poločasu. Rozsiczka se uvolnil po levém křídle, nádherně odcentroval a Šauer z malého vápna přestřeluje. Je to však, na dlouhou dobu, jediný světlý okamžik z naší strany. Upadáme opět do deprese a ve 24.minutě přichází další šok. Obrana neuhlídala rychlonohé křídlo. Jeho ani centrani střela proletí na penaltu a hostujícímu útočníkovi stačí nastavit špičku kopačky - 0:2. Fotbalové jatka pokračují. Nestačím popsat druhou branku a veze se třetí. Po levém křídle utekl dobšický borec, kličkou se uvolňuje, neváhá a hned z první střílí -  0:3. Po půl hodině střídá zraněného Šauera Souček, ale obraz je stále stejný. Katastrofální. Co se to s Baníkem děje? Vzpamatuje se do konce poločasu, nebo ne? Nevzpamatoval. Je tu další rána Boží. Za druhou žlutou kartu je vyloučen Skokan. Už tak zdecimované mužstvo je posláno do kolen a nyní už záleží jen na jeho morálních kvalitách, aby zápas dohrálo se ctí a se vztyčenou hlavou. Půlku dohráváme v totální defenzívě a toužebně čekáme na hvizd sudího. Ten skoro nic nenastavuje a my spěcháme do kabin připravit se na další pokračování hororu.

Druhých 45 minut pokračuje pochopitelně tak, jako skončilo těch 45 prvních. Zmar na zmar. Obrazem toho, kdo je pánem na hřišti a má převahu je 55.minnuta. V ní totiž kopeme svůj vůbec první roh!! Svědčí to o tom, kolikrát nás hosté pustili na svou polovinu. V 57. min. Ze své poiloviny sprintující obránce Dobšic dostává do běhu pas a zvyšuje na hrozivých - 0:4. Takový debakl už dlouho nepamatuji. V 63.min. brankostroj hostů pokračuje. Na ukázkový brejk naše přetížená obrana nestačí a před Prečanem se rázem ocitají dva volní útočníci, kteří zakončují svoji pouť střelou do prázdné branky - 0:5. V 68.min. střídá Šrajtl Čecha. Kupodivu, začíná se nám trošku dařit. Je to ale hlavně tím, že se Dobšice spokojily s výši skóre a hrají pouze údržbu. To, co se nám nedařilo v plném počtu v 1.poločase, to se daří v podledních 20minutách. Totiž kombinace, ač oslabeni. Prečan ještě likviduje dvě tři tutovky, ale z následujících protiútoků se dostáváme na dostřel a vytváříme si jakéž takéž šance. A z jedné z nich se nám podaří i skórovat a alespoň opticky upravit výsledek. V 78.min. se dostáváme do pokutového území, následuje střela střídajícího Šrajtla, brankář ji stačí ještě vyrazit, ovšem na dorážku ležícího Zavřela nestačí - 1:5. Tentokrát musím říct, že si Baník porážku zasloužil za svoji pasívní hru hlavně v prvním poločase. Hosté se představili v tom nejlepším světle a prodloužili sérii našich vzájemných  zápasů na šest vyhraných z šesti. Jinak kluci, hlavu vzůru. Nepadněte do kolen. Hanba není prohrát s lepším. A Dobšice lepší byly. Víc musí mrzet prohra s Čebínem a hlavně s Bosonohami. Jedeme dál a když ne s podporou nikoho, tak s mojí ano!! Teď, když se nedaří, ji nejvíce potřebujete.