9.kolo Baník B - Dolní Lažánky 1:2

10.10.2010 19:28

Po sobotní blamáži našeho áčka v Bohunicích (prohra 1:6) jsem si chtěl napravit fotbalové oko v zápase, dosud famózně hrajícího béčka. Ovšem i naše rezerva mě totálně zklamala. Vítězná série 8 zápasů bez prohry byla přerušena. Víc, jak prohra mrzí, jakým způsobem se to stalo. Úplným selháním naší největší zraně, kombinační hrou. Vázla souhra mezi zálohou a útokem, Baník si nedokázal v některých případech nahrát ani na 5 metrů.  Hrálo za krásného počasí, pěkného babího léta. Sestava: Škula D. - Hruška, Vespalec, Kožíšek O., Procházka - Matějka, Horký, Schmid, Liška - Fejta, Škula J. Branka: Matějka 1x. Naši začali v mírné nevýhodě, proti ostrému slunci. Ve 14.min.založil pěkný útok Matějka. Z levé strany centruje, Liška přímo z první, brankář však je proti a projektil vyráží mimo levou tyč. V 19.min. spaluje další šanci Fejta. Po pěkné přihrávce Horkého se snaží podstřelit brankáře, ten mu pádem tlumí míč a obránci ho stačí uklidit do bezpečí. Snaživý soupeř vyčkává a nenechává se vůbec vyvézt z míry. Za 23 minut vytěžil ze své vyčkávačky pouze dva rohy. Tak hrál defenzívně. V téže minutě se ocitá sám na malém vápně Škula J., ale tak dlouho váhá se střelou, až mu míč vracející se obránce stačí vypíchnout. Ve 32. min. kopeme roh, který je protažen na Procházku, Martin z první ne Fejtu, ale Pavlova hlavička opět nenašla cíl. Těsně vedle levého vinglu. Tlak, který vyvíjíme je veliký, ale i Loučky zahrozily. V 35.min. se pokoušejí z 20 metrů vystřelit, Škula D. však míč směřující k levé tyči stačí vyrazit. A to je tak vše, co jsme soupeřovi v prvním poločase dovolili. Že máme veliký tlak dosvědčuje fakt, že během 2 minut kopeme 4 rohy. Co je to platné. Koření fotbalu, branky, chybí.

Po změně stran přišel nečekaný zvrat. Naši se nestačili ani rozkoukat a přišel ve 47.min. rychlý útok, který zakončují hosté nejdříve nastřelenou tyčí, aby pak Baník potrestali za jeho nepozornost. V 53.min. ho posílají poprvé do kolen. Rychlý protiútok podobný tomu ze 47.min., útočník hostů se ocitá sám na Škulu D. a lobem ho přehazuje - 0:1. To byla ale studená sprcha. V 59.min. střídáme Fejtu Kozlem (ještě před tím odchází v 50.min. Vespalec, místo něho Čapka). V 66.min. po krásné akci střílí bombu Kožíšek O., ale balon míjí horní spojnici branky. V 68.min. spalujeme další tutovku. Kozel svým důrazem se nenechá odstrčit od míče, je sám v malém vápně, přehazuje lobem brankáře, bohužel i branku. V 71.min. ztrácíme ve svém obranném pásmu zbytečně míč. Toho využívají hosté a rychlým brejkem utíkají naši vysunuté obraně a najednou jsou dva osamoceni na gólmana. Tomu si dovolí udělat i kličku a je to - 0:2.  Na béčko padla deka a zbytek dohráváme v křeči. Nic se nedaří, ale spravedlivě nutno dodat, že tak, jak nám patřil 1.poločas, v druhém naopak kralují hosté. Jediný rozdíl je v tom, že své šance, na rozdíl od našich, Dolní Loučky dokáží proměňovat. V 87.min. nám  svitla naděje. Kožíšek centruje do vápna, tam číhá Matějka a polostřelou po zemi, kterou si stačil ještě výborný brankář hostí srazit do vlastní branky, upravujeme na konečných - 1:2.