9.kolo Baník - Únanov 2:0

05.10.2008 00:00

muži Baník A - muži Únanov A 2:0 /branky: Horký 1x, Langer 1x

sestava: Prečan - Čech, Langer, Rozsiczka, Skokan - Kantor, Šrámek, Šmíd, Kožíšek, - Horký, Šauer

Začali jsme náporem a dvěma zdařilými útoky. U obou byli velice agilní Šauer a Horký. Bohužel, ani z jednoho nezapršelo. Hrálo se pak nahoru - dolů, ale pouze po obě velká vápna. Herně jsme na výši a působíme fotbalovějším dojmem. 22.minuta a snad už něco uvidíme. Vidíme však úmornou snahu Baníku o vstřelení gólu a naopak snahu Únanova branku nedostat. Za zaznamenání stojí ve 27.min. Šauerova střela po ťukesu Šmíd - Horký. Pak mohlo udeřit. V 29.min. svým typickým průnikem po levém křídle do soupeřovy obrany proniká Šauer, prudce centruje do vápna a nejvýše vyskakuje Kožíšek. Hlavička, která měla parametry střely z kopačky orazítkovala břevno. Hosté si pořádně oddychli. A od té doby jsme pány na hřišti. Perfektně hrající obrana, ve které dominuje hlavně Langer, spolu se zálohou na jedničku zásobuje útok perfektními míči a je jen otázkou času, kdy to našim vyjde. Ve 32.min. to zkouší Šauer- metr vedle. Hrajeme prakticky stále na polovině hostů. 33.minnuta. Kožíšek vhazuje jeden z mnoha autů přesně do běhu Šauerovi a co ten udělal ze zkoprnělou obranou, to se jen tak nevidí. Po lajně potáhl míč až k brankové čáře , jedna klička druhá klička a je ve vápně úplně sám, asi 2m před gólmanem. Vystřelí? Šauer se rozhodl po svém. Uviděl na vápně Horkého, nezištně mu nahrál a pro hráče Horkého kvalit nebylo problém rozvlnit síť. Krásný moment. Potlesk, který následoval, si oba plně zasloužili. A hned je veseleji. Super akce se udála v 37.min. A veseleji mohlo být o hodně víc za 6minut. Pomalu na své polovině přebírá míč Horký a sám se řítí na branku. Ale po dlouhém běhu, který mu vzal hodně sil, jeho střela nemá ani patřičnou razanci, ani směr.

V celkem pohledné a nátlakové hře pokračujeme i ve druhém poločase. Dodejme však, že soupeř neškodil a na hřišti nebyl prakticky vidět. Jedním dechem dodávám, že my jsme mu vlastně taky nic nedovolili. V 52.min. máme opět šanci. To běží po pravé straně Skokan, nabíjí zpětně do běhu Horkému, ale tomu se kousek z prvního poločasu nepovedl. Reparát mohl složit v 54.min. Dorážka ve vyložené šanci končí jen pár centimetrů vedle. Máme stále více ze hry. Hosté se dostávají na polovinu domácích jen sporadicky. O naší převaze svědčí fakt, že Únanov vystřelil na bránu našich až ve druhém poločase a byla to taky jejich střela jediná. V 71.min. zahrávají naši trestňák, který by zasloužil gólové zakončení. Signálem v trojúhelníku bagem Rozsiczka-Horký-Skokan na jeden dotek, posledně jmenovaný jen těsně nad. Obranu hostí poslali do říše divů. Zůstali stát, jak solné sloupy.  V 75.min. se probíjí obranou Šauer, míč mu se štěstím brankář kryje. A v 81.minutě přišla pojistka. Skokan vybojoval míč u lajny, potáhl ho, zacentroval do malého vápna na Šrámka, ten vybojoval jen zdánlivě beznadějný souboj s brankářem, protože jím vyražený míč neopouští šestnáctku, do ní se jako blesk přihnal Langer a z první, bez přípravy, bombou pod břevno upravuje na konečných - 2:0. Do konce zápasu i s nastavením zbývá nějakých 10 minut, ale vzhledem k vývoji utkání můžeme hovořit, že je dobojováno.  Do konce utkání stačíme ještě 2x vystřídat. Odešel Kožíšek a Šauer a na hřiště se přišli podívat Škula J. a naděje z dorostu Šrajtl J. Ten si sympatie fandů získal svým nebojácným stylem hry. Ač velmi mladý, počínal si jako starý mazák a posledních pár minut pořádně zamotal obráncům hostí hlavu. Končí zápas naším povinným, ale zaslouženým vítězstvím. Baník se může i po 9 kolech pyšnit nejlepší obranou.