9.kolo Střelice - Baník B 0:3

03.10.2009 18:34

Trenéři Vespalec st. a Fojtík nachystali tuto sestavu: Škula D. - Hron, Vespalec, Hruška, Matějka - Liška, Schmid, Škula J., Horák - Fejta, Minář /branky: Šrajtl 2x, Minář 1x.

Proti Baníku nastoupilo 2.mužstvo skupiny, s postupovými ambicemi. Proto byl začátek z naší strany opatrný a s respektem k soupeři. Když jsme však zjistili, že soupeř je hratelný vyšvihli jsme se do sedla a začali jsme řádit. Z vyjímkou 10minut 1.poločasu jsme měli navrch. Naopak, domácí mohou děkovat fotbalovému Bohu, že neinkasovali víc. Vrtuli ofenzívy nastartoval Fejta. V 19.min. se pokouší o střelu z dálky, která nejen postrašila, ale i upozornila. Pozor, Baník sem nepřijel jenom bránit! Ovšem toto varování Střelice nebraly asi vážně a fatálně ho podcenily. A tak zaslouženě pykaly. Ve 23.min. zakládá Škula J. útok. Ideální přihrávka míří na Fejtu do volného prostoru, starý mazák Fejta se ohlíží, vidí koutkem oka dva volné hráče. Schmid jeho centr nejdříve promáchne, ale Minář se už nemýlí - 0:1. No a pak přichází vzpomínaná desetiminutovka, kdy to u nás hořelo. Béčko jakoby se spokojilo se vstřelenou brankou a na čas vypnulo. Toho okamžitě využili domácí a nastala jejich jediná hvězdná chvíle zápasu, která měla, bohudík, jepičí život. V ní se udály dvě zásadní věci. Ve 29.min. Střelice nastřelují břevno a za tři minuty se řítí domácí útočník na osamoceného Škulu D., ale v rozhodujícím okamžiku šlape na balon a ve vyložené šanci padá. Zbýšovští zklidňují situaci odkopem. Tak, a tím domácí umřeli. Na řadě jsme my. Ve 36.min. jsme si vzpoměli, že umíme hrát fotbal i my a následuje hruškova šance. Ve vápně se nejlépe orientuje, ovšem míč zasahuje bokem a je z toho těsná trefa vedle tyče. Ve 43.min. přichází další gólovka, na které se mohli podepsat i domácí. Schmid vybojoval míč, adresuje ho Fejtovi, za záchranou brzdu se snaží zatáhnout obránce Střelic, snaží se mu balon vypichnout, ovšem tak nešťastně, že z toho byl málem parádní vlastenec. Končí poločas a na tabuli svítí zasloužených - 0:1.

Do 2.půle nastupujeme beze změn. A opět lépe, než soupeř. V 51.min. zakládá parádní individuální akci Fejta. Nahrává nezištně Škulovi J., ten už z úhlu nastřeluje pouze brankařovy nohy. Přichází dalží loženka. V 57.min. po ose Fejta - Škula J., druhý jmenovaný jemnou českou uličkou za obranu našel Schmida, gólman zázračným zákrokem chytá. V 60.min. střílíme Fejtou druhý gól, bohužel, jeho autor byl v ofsajdu. Tato vynikající akce si zasluhovala gólové ocenění. Škoda. V 61.min. odchází srdnatě bojující Fejta, kterému se očividně dařilo a přichází dorostenec Kozel. A v 70.min. dochází z naší strany k vynucenému střídání. Za zraněného Horáka naskakuje Jašek.  Následně pak, v 75.min., další šance. Čerstvě střídající Kozel centruje na volného Schmida. Tečovaný míč lobem míří přes brankáře do opuštěné svatyně, ovšem jeho konečky prstů zabraňují pohromě. V 78.min. odchází Minář a přichází další dorostenec a obrovská naděje Baníku Šrajtl. To, co předvedl za svého 12 minutového působení na hřišti, to se dá nazvat pouze jako super výkon. Posuďte sami. V té krátké době stačil vstřelit dva góly a v poslední minutě jeho tutovka šla těsně vedle. Ale po pořádku. V obraně zaúřadoval Scmid. S přehledem vybojoval míč, přes Vespalce putuje geniální nahrávka na naši šrajtlovskou naději a ten se věrnému fanouškovi odměnil parádou a lá Messi. Nebojácně se vrhá do souboje s vyběhnuvším brankářem, lobem ho přehazuje a je to krásných - 0:2. Díky ti za všechny fandy. Byl to krásný fotbalový moment. Ale to nikdo netuší, že to z jeho strany bylo všechno. Šrajtl řádí dál. V 87.min. padá už rozhodující branka a opět nádhera. Hron se odhodlal, už na své půlce, že uteče do otevřené obrany. Byl k nezastavení. Už, už se zdálo, že šance skončí před pokutovým územím, protože si Hron na míč šlápl, zakolísal, ale vybojoval ho zpět, nezištně přihrává Šrajtlovi a ten podél vyběhnuvšího brankáři upravuje skóre na - 0:3. Bravo duo Hron - Šrajtl!!! Poslali jste definitivně Střelice do kolen. Mám ve zvyku obvykle někoho nakonec osobně pochválit. Tentokrát chci vyzvednout u naší rezervy všechny. Za krásný fotbal, za krásné momenty, které jste nám, fandům, připravili, za překrásné akce, za ještě hezčí branky. Takhle se má bojovat za barvy Baníku Zbýšov. Kluci, ještě jednou, dík!!!