9.kolo Tišnov A - Baník A 2:1

29.10.2009 07:14

Branka : Suvdaa M.

K předposlednímu utkání podzimu jsme nastoupili ve středu 28.10.2009 na hřišti vedoucího celku v Tišnově. Na rozdíl od prvního utkání s tímto soupeřem, kdy jsme 3 body doslova promrhali, byli domácí kompletní (tzn. i se svým nejlepším hráčem Pořízkem).
Nám stále chyběl nemocný Šrámek a nutno říct, že velmi citelně.
První poločas byl spíše bojem o střed hřiště, kde se potkávali Chlup s Pořízkem. Branku jsme dostali v 8. minutě, kdy promáchl Fojtík a domácí útočník tuto hrubku bez problémů potrestal - 1:0. My jsme si v 1. poločase vyloženou šanci nevytvořili. Opět se ukázalo, že hrajeme prakticky bez útoku. I když se tam během poločasu vystřídali Břoušek, Čavajský, Habáň i Hanák, efekt byl naprosto nulový. Všechny naše náznaky o zakončení spolehlivě likvidoval stoper, který sám vážil to co Břoušek s Čavajským a Habáněm dohromady !!!
V závěru poločasu ještě domácí zahodili 100% šanci, když tišnovský útočník netrefil ze 3 metrů prázdnou branku.
Po důrazné domluvě v kabině a změně rozestavení jsme se konečně probrali a ve 2. poločase jsme byli aktivnější. Bohužel zatímco každý brejk domácích doslova "smrděl", naše kombinační hra končí na vápně. Chlup měl tentokrát plné ruce práce s Pořízkem a na útočení již chyběly síly. Výkony našich útočníků byly doslova tragické a kdyby jsme hráli v šesti, mělo by to naprosto stejný efekt. Navíc na druhé půlce hřiště začal být nafukován obří balón, takže pár hráčů v čele s Čavajským, již mělo naprosto jiné priority jak fotbal !!!
Vyrovnat se nám podařilo se štěstím, Suvdaa tečoval střelu z trestného kopu asi z 15 metrů a bylo to 1:1. Hned vzápětí nás mohl poslat do vedení Chlup, ale jeho pěkná střela skončila těsně vedle. Rozhodnutí padlo 5 minut před koncem. Stoper domácích zahrával trestný kop z půlky hřiště, jeho nepovedená střela našla přesně Pořízka, na kterého zapomněl Chlup a domácí kanonýr rozhodl - 2:1.
V závěru jsme se pochopitelně snažili o vyrovnání. Tvrdou střelu Chlupa z trestňáku vyhlavičkoval z branky domácí stoper a v poslední minutě zachránil tišnovské brankář, když zázračně vyrazil tvrdou střelu Mertla.
Potřetí v sezoně jsme tedy venku prohráli 2:1. Kromě debaklu v Rajhradu jsme v žádném utkání nedostali víc jak 2 branky, ale bez útoku se bohužel hrát nedá. Celá naše záloha je ročník 2000 a ve středu pole většinou rozhoduje síla a fyzická kondice. To není výmluva, ale fakt.
V neděli nás čeká závěrečné utkání proti Ivančicím (1.11.2009 v 11:15 hod.). Doufejme, že již bude k dispozici Šrámek a my potvrdíme naši 100% bilanci na domácím hřišti !!!