16.kolo Baník - Otnice 5:3

05.04.2009 19:23

První jarní kolo na domácím hřišti bylo kolem infarktovým. Baník sice vyhrál, ale připravil pro fanoušky drama, jako vystřižené z nefalšovaného aqmerického thilleru. Z následující reportáže se přesvědčíte sami. Nastoupili jsme v této sestavě: Prečan - Čech, Kamenik, Pernica P., Pernica R. - Šrámek, Kantor, Langerk Rozsiczka - Šauer, Zavřel

A hned od prvních minut jsme se pustili do soupeře, že ten nevěděl kam skočit. Během 6 minut jsme měli 4 tutovky. V 1.min. suveréně nejlepší hráč na hřišti Šauer nahrává ideálně Zavřelovi, tomu z místa penalty brankář bombu kryje. Za  dvě minuty likviduje z pravé strany prvně jmenovanému dělovku. To ale byla šupa. A pak následují dvě tutovky v podání Zavřela a Langera. Nic. V 10.min. kope Pernica P. trestný kop a hosté si málem vlastencem střílí gól. Festival zahozených šancí pokračuje. 12.minuta. Agilní Pernica P. kope trestńák a Zavřelova hlavička jen těsně míjí soupeřovu tyč. V 16.min. mají první šanci i hosté. Jejich hlavička je však nepřesná. Vzápětí si vzpomíná Kantor od čeho je na hřišti a krásnou střelou vystrašil brankáře Otnic. V 18.min. zase šance. Rozsiczka se ve vápně nádherně kličkou uvolńuje, dává na podnose Langerovi a....zase vedle. Ve 23. minutě se však domácímu fandovi zastavilo srdíčko. Po centru do malého vápna hostující útočník přímo z voleje - nad. Ufff!!!! To byla úleva. A pánové, kdypak se už ukážete a fandovi předvedete to, proč jste na prvním místě?  Vzpoměli si až ve 27.min. Pernica R. nachází na velkém vápně Zavřela a ten ne prudkou, ale umístěnou střelou - 1:0. Jakoby se Baník vedoucí brankou ukolábal, ztratil koncentraci a hosté zahrozili. V 30.min. nás varovali. Po rohu střílí borec z Otnic v dobré pozici těsně vedle tyče. A Zbýšov přestal hrát. To se jim  v plné míře vymstilo. V 35. min. zakládají otničtí prudký útok. Prečanovi nezbývá než vyběhnout, ale u míče byl dříve hostující útočník a přehazuje ho - 1:1. Ve 43.min.si hosté oddychli. Rozsiczka servíruje míč Šrámkovi a tomu umístěnou placírku do vinglu brankář konečky prstů zázračně vyráží.

Druhá půlka začala tak, jak skončila první. Naším soustavným tlakem. V 53.min. nahrává Pernica P. svému bratrovi Radkovi a ten se perfektně trefuje - 2:1. V 57.min. je stržen ve vyložené šanci Zavřel a obránce po druhé žluté kartě jde pod sprchy. V 65.min. se Rozsiczka probíjí nekompromisně do šestnáctky, střílí těsně vedle. S přibývajícími minutami narůstá náš obrovský tlak. Územní převaha je evidentní. V 73. min. dostává pas Rozsiczka, po pravé straně uniká na polovinu soupeře, ideálně nahrává Šauerovi a ten zblízka pod břevno - 3:1. V 78.min. po krásné kombinaci  Langera zakončuje placírkou do protipohybu Kameník  - 4:1. Ale drama pokračuje. Hosté i přes početní oslabení se nevzdávají. V 78. min. je Prečanem podtražen útočník hostí a z následné penalty Otnice snižují - 4:2. Baník v té době vyklidil pole a otničtí toho 100% využili. V 85.min. byli domácí za svou pasivitu hrubě potrestáni. Hosté z prudkého protiútoku snížili na - 4:3. Gólový brankostroj však nebyl ukončen. Kapitolu utkání uzavřeli však naši, možná nejhezčí brankou utkání. Po autu na Šauera se jmenovaný krásně uvolnil, centrem nachází Skokana a ten prakticky do prázdné branky uzavírá konečné skóre na - 5:3