Baník - Ráječko 2:1

15.11.2011 17:33

V posledním zápase podzimní části jsme chtěli potvrdit dobrý výkon z Rajhradu a bodovat i v domácím prostředí. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř z Ráječka. Jeho velmi dobrá obranná činnost s třetím nejmenším počtem inkasovaných branek a velmi dobrá hra ve venkovních zápasech v nás vzbuzovala respekt. Např. dokázali vyhrát 1:0 i v Kyjově.
Vstup do zápasu jsme měli tradičně aktivní, ale znovu nás zbrzdila hrubá chyba v obranné činnosti. Nepohlídali jsme si odražený míč po nákopu ze standartní situace, který hosté zakončli střelou z hranice šestnáctky a šli do vedení. Znovu jsme přebrali iniciativu, ale nedůraz v koncovce nebo složité řešení ve finální fázi nás připravilo o vyrovnání.
Druhý poločas jsme chtěli hrát výš s krajními záložníky, více napadat v rozehrávce stopery a podporovat útočnou fázi i přes krajni obránce.To vše se nám od první minuty dařilo a dostali jsme hosty z Ráječka pod tlak. V závěru zápasu jsme náš tlak dokázali vyjádřit i gólově a po zásluze zápas otočit v náš prospěch.
Hráči zaslouží pochvalu za otočení vývoje zápasu, který nebyl vůbec lehký. Hlavně po psychické stránce. Ale musíme se smířit s tím, že i v jarní části soutěže budeme pod stejným tlakem v každém zápase.
V zimním přípravném období musíme zapracovat na zlepšení obranné činnosti a hlavně řešení finální fáze koncovky. Potřebujeme také rozšířit náš velmi úzký kádr jak do počtu,tak do i kvality a zkušenosti.
Chtěl bych také touto cestou poděkovat našim divákům za podporu a přízeň jak v domácích, tak i venkovních zápsech. Hráči a celý realizační tým si toho velmi váží.