2.kolo Baník A - Zastávka A 3:2

14.09.2009 11:05

sestava: Nevřivý - Foral, Čechová, Břoušek - Šrámek, Chlup, Suvdaa - Čavajský /branky: Chlup 1x, Šrámek 1x, Suvdaa 1x

Ve druhém utkání sezony nás čekalo derby se Zastávkou. Soupeř opět disponoval jasnou fyzickou převahou, vždyť v jeho základní sestavě nastoupilo 5 hráčů, kteří již druhým rokem stabilně nastupují za mladší žáky. Nám stále chyběl nemocný Fojtík a z rodinných důvodů nedorazil Habáň. Hráli jsme tedy opět bez střídání.
V dresu Zastávky nás velice zlobil šikovný Strnad, kterého jsme zastavovali s velkými problémy. Navíc se tentokrát nedařilo Čechové, právě po její hrubce se dostal do šance Strnad a přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Zastávku jsme přehrávali kombinační hrou, ale většina našich útoků končila u Čavajského, kterému se hrubě nedařilo. Vyrovnali jsme po akci Šrámka, jeho tvrdou střelu brankář neudržel a Chlup pohotově dorazil - 1:1. Po pár minutách jsme šli do vedení, kombinaci po ose Suvdaa - Chlup - Šrámek, zakončil posledně jmenovaný střelou pod břevno - 2:1. Do kabin jsme mohli jít s dvoubrankovým náskokem, ale střelu Šrámka zastavil na brankové čáře Čavajský.
Do druhé půle si místa prohodili Břoušek a Čavajský, Foral hrál osobku na Strnada ( a výborně ). Opět jsme se snažili kombinovat po zemi, ale většina útoku skončila na hradbě vysokých obránců Zastávky. Navíc Chlup odehrál v sobotu celé utkání za ml. žáky, což se na jeho výkonu ve 2. půli také podepsalo. Ve 40. minutě Zastávka vyrovnala Brychtou po trestném kopu asi z 25 metrů - 2:2. Utkání poté směřovalo k remíze, na našich hráčích již byla znát únava, při několika náznacích šance nám chyběl pomyslný krůček. Na druhé straně další hrubku Čechové napravil svým zákrokem Nevřivý. V předposlední minutě jsme dostali možnost zahrávat rohový kop. Chlup míč nastřelil před branku, míč se odrazil k Suvdaovi a ten bez přípravy zakončil přímo do šibenice - 3:2 !!!
Tentokrát tedy při nás stálo štěstí. Znovu se ukázalo, že v této soutěži již na slabého soupeře nenarazíme. Navíc bohužel disponujeme velice úzkým kádrem a jakákoliv absence je pro nás velice citelná