další výhra mužů áčka

23.02.2014 12:05

V rámci soustředění v Žabčicích sehrálo naše mužstvo mužů už 4. přátelské utkání. Bylo to proti Velkým Pavlovicím a opět neprohrálo. Sestava: Náhlík - Bím, Večeřa, Patocs, Jašek - Kazda, Mrázek, Straka, Nekuža - Vališ, Sobotka. Branky: Sobotka 2x, Nekuža 1x, Straka 1x.

Baník se musel obejít bez šestici hráčů, kteří připadají pro eventuální nasazení do jarních mistráků. Hosté z Pavlovic hrající také 1.A třídu, ale skupinu B, mají stejné záchránářské starosti jako my. Jsou aktuálně na 12.místě a proto vzájemný zápas byl takovým konfrontačním. V něm naši kluci obstáli na jedničku dvakrát podtrženou. Od začátku se obě mužstva vrhla do boje vehementně a s obrovským nasazením. Hrálo se nahoru, dolů. Pavlovice měly první loženku hned ve 3.min., ale prudká pumelice pouze olízla spojnici břevna a tyče. A také jako první vsítily první branku. Stalo se to v 11.min. Chvílka nepozornosti a do rozhozené obrany vnikli tři soupeři a jeden z nich nedává přízemní střelou Náhlíkovi šanci - 0:1. V 19.min. mohli hosté navršit skóre, ale Náhlík byl proti a jejich samostatné sólo bravůrně likviduje. Pak jsou k vidění dvě tři šance na obou stranách, ale muška je vychýlená a gól nepadá. Spravedlivé je říci, že po obdržené brance mají pavlovičtí převahu, ale takovou nemastnou, neslanou. Ve 41.min. mohl skórovat Sobotka, ale samostatný brejk si hodil na dlouhou nohu a míč už nedoběhl. Vše si ovšem vynahrazuje ve 42.min. Dostal od obrany míč za záda obrany a přehazuje lobem vyběhnuvšího gólmana - 1:1. Hosté však pokračují v náporu a zle nám znepříjemnili poslední minuty poločasu. Nejdříve nastřelují po křídelním brejku tyč a pak Jašek vykopává balon z brankové čáry, který už směřoval do naší opuštěné svatyně.

Nástup do druhé půlky patřil jednoznačně nám. Vytvořili jsme si soustavný tlak, který trval, až na pár vyjímek, prakticky celý zápas. Usadili jsme se na dlouhé minuty na jejich půlce a během 10 minut jsme roztočili takový kolotoč, že se soupeři až točila hlava. V té desetiminutivce padla i naše vedoucí branka. Padla v 51.min., ale to byla branka!! Taková se nevidí ani v Anglii. Marek Nekuža za velkým vápnem přebral míč, opřel se do něho a prudkou bombou pod břevno otáčí výsledek zápasu - 2:1. To byla ale paráda. Dokonce mu uznale zatleskal i soupeř. No a to už přebírá otěže zápasu do svých rukou Baník a navyšuje v 61.min. skóre. Straka se prakticky ze stajného místa co Nekuža před ním vůbec z míčem nemazlí a vymetá pavučinu - 3:1. A naši jsou při chuti. Z obrovského tlaku, který si vytvořili se radují počtvrté. V 69.min. utekl Sobotka, mimochodem nejlepší hráč utkání, celé obraně a technickým lobem zvyšuje na konečných - 4:1. V 77.min. nás zachraňuje svým fantastickým zákrokem Náhlík od jisté branky. Akce však byla ojedinělá a taková zoufalá. Od gólu Michala Sobotky jsme hosty zatlačili do hluboké defenzívy a ti se z ní do konce zápasu nevymanili. Zato naši hráli z chutí a škoda jen, že z tohoto tlaku už žádná branka nepadla. A možnosti bylo habaděj. V zahazování šanci vynikal zvláště Sobotka. Bože můj, co ten dokázal zahodit, to se nedá ani popsat. A tak se zápas dohrál už bez branek. Opět ale musím vyzdvihnout, jako v souboji se Zastávkou, fakt jakým způsobem jsme výhru vybojovali. Kombinační a přesnou hrou. Všechny branky byly překrásné, vytvořené po kombinaci celého mužstva, žádná akce nebyla náhodná, byla vždy vypracovaná. Opět se bylo na co dívat.