i třetí kolo Zimního turnaje bez prohry

28.02.2011 13:10

Na turnaj do Líšně jsme odjížděli opět z pozměněnou sestavou, ale tentokrát se třemi náhradníky: Prečan - Bareš, Davídek, Havel Jan, Matouš - Jašek, Dufek, Zavřel, Procházka - Kožíšek, Šauer. Branky: Šauer 3x, Jašek 1x, Loucký 1x. Náhradníci: Lerch, Loucký, Dobšík.

První, kdo o sobě dal vědět, byli medlánečtí. V 7.min. jede jejich borec úplně sám na našeho gólmana. Prečan jim však včasným vyběhnutím tutovku nohama likviduje. V 9.min. pro změnu spalujeme gólovku my. Bareš zcela volný na malém vápně, těsně nad. O minutu nato, v 10.min., ho napodobuje Šauer. Mimochodem, jasná jednička na hřišti. Svým typickým způsobem, kdy utíká všem a všemu, z levé strany prudce pálí, brankář jen z námahou vyráží. Pomalu zvyšujeme tempo a to se vyplácí. Po postupném útoku se v 15.min. u míče ocitá mladý Kožíšek Adam, nezištně přihrává na vlevo nabíhajícího Jaška a ten neváhá - 1:0. Hosté jsou houževnatí a nevzdávají se, což dokazuje 20.minuta. Mají tu samou šanci jako v 7.min. Tentokrát osamocený hráč míří pánu Bohu do oken. Následuje náš opětný nádech. V rozmezí dvou minut se opět ukazuje šikovný Kožíšek. Dvě následné nebezpečné bomby z jeho kopačky jen těsně míjí hostující svatyni. Medlánky kontrují a v 35.min. odpovídají na baníkovskou tutovku tutovkou svoji. Z malého vápna vyslaná střela jen těsně míjí břewvno. Jakoby jsme podcenili soupeře a mysleli, že je neškodný. Stačila trocha nepozornosti a ti trestají. V 37.min. neuhlídala obrana soupeře, ten vniká do vápna a bodlou, nechytatelně vyrovnává - 1:1. Za 1 min. se stav mění nanovo. V 38.min. předvádí Šauer parádu. Před velkým vápnem udělá dva obránce a prudkou střelou bez přípravy - 2:1. Tímto skórem končí poločas a musím dodat, že skóre odpovídá poměru sil na hřišti.

Do 2.poločasu jsme nastoupili se třemi změnami. Místo Prečana šel Dobšík, místo Kožíška Loucký a místo Matouše Lerch. No a pak se nám naskytá obrovská šance, jak dotáhnout zápas do vítězného konce. Pro nemístné a vulgární poznámky na adresu sudích byl vykázán ze hřiště jeden protihráč a místo něho měl nastoupit jiný. Protože Medlánky neměly na střídačce už nikoho hrály oslabeny až do konce. Této výhody jsme vyžili dokonale. Ve 49.min. neudržitelný Šauer, který permanentně zaměstnával obranu hostů svou rychlostí, se ve dvojici s Louckým ocitá sám před gólmanem. Nesobecky nahrává vpravo druhému jmenovanému Louckému a ten prakticky do prázdné branky - 3:1. Hosté se nestačili vzpamatovat a Šauer jim zasazuje další ránu. V 50.min. svůj prudký průnik do vápna zakončuje ještě prudší bombou - 4:1. Svůj hetrik završuje s chutí hrající Šauer v 60.min. Využívá chyby zdecimované obrany a podél vyběhnuvšího brankáře mění skóre na - 5:1. Poslední slovo mají nakonec Medlánky. V 79. min využívají nekoncentrovanosti obrany pramenící z našeho vysokého vedení, dostávají se až do vápna a tam nezbývá Jaškovi nic jiného, než zatahnout za záchranou brzdu. Fauluje a z pokutového kopu, který následuje hosté upravují na konečných - 5:2