muži Ketkovice - muži Baník B 3:5

19.07.2009 20:14

I béčko Baníku začalo přípravu na sezónu přátelákem. Soupeřem bylo mužstvo IV.třídy - Ketkovice. A nastoupilo, na prázdniny a v času dovolených, v nevídáném počtu 13 hráčů. Ten, kdo byl přímým účastníkem souboje, byl mile překvapen a nelitoval. Bavil se pěknou kopanou, se spoustou šancí a velikým přídělem branek. Baník nastoupil v této sestavě: Škula D. - Matějka, Krejčí Luděk, Fejta, Jašek - Minář, Horký, Liška, Škula J. - Hron, Divácký.   Náhradníci: Procházka, Nešpor. Branky: Matějka 1x, Liška 1x, Minář 1x, vlastní 1x, Jašek 1x.

Opatrný začátek byl charakteristikou úvodních minut. První jsme se však radovali my. V 7.min. stačil gólman hostů Hronovu dorážečku ještě vyrazit, ale v 10.min. už bylo veselo. Po rohu a následném odkopu ketkovických se dostává k míči Matějka, kličkou se zbavuje posledního obránce a z právé strany do protipohybu brankáře krásně vymatává pravou pavučinu jeho svatyně - 0:1. Opravdu výkladní banán. Ale ve 12.min.je vyrovnáno. Útočník hostí se nenechává odstavit od míče a z hranice pokutového území podél vybíhajícího gólmana srovnává - 1:1. Atéto doby probíhá zápas, na který je radost pohledět. Začínáme mít navrch, daří se nám kombinace a vytváříme si spoutu šancí. Vyjímkou je pouze 25. min., kdy Matějka, po super šanci Ketkovic,vykopává balon z prázdné branky. Ale jinak je to o něčem jiném. V 15.min. Horký pálí vedle. V 19.min. Hronův pokus brankář kryje. Ve 20.min. Nešpor vysoko nad. Ve 25.mion. super tutovka, kterou je nutno popsat. Od Diváckého milimetrový centr na Mináře, ten z první do noh brankáře. A ta největší gólovka je k vidění ve 43. min. Horký spaluje nádhernou přihrávku Diváckého. Bombu doprostřed brány reflexivně brankář vytahuje na roh.

II.poločas začaly Ketkovice raketově. Hned ve 46.min. nastřelují tyč. Sice to naše trošku vystrašilo a stáhli se tak trochu do letargie, ale zanedlouho se z ní probudili. Sice to trvalo dlouhých 13 min., ale v té době měli už dvě tři tutovky. Zvláště Minář v zahazování vynikal. V 60.min. si vše vynahrazuje. Nebojácně proniká do pokutového území, tam je nekompromisně sražen a Liška se z následné penalty nemýlí - 1:2. Festival šancí, branek, potažmo pěkné hry, pokračuje. V 62.min. je metr před vápnem sražen Horký, dělovku Hrona s přímáku gólman vyráží. Konečně se prezentujeme i brankově. V 65.min. po ukázkové akci Procházky Minář konečně protrhává brankovou smůlu a na třetí pokus se trefuje - 1:3. Za 11minut vystrčili naopak drápky domácí. Akci, která se podobala té z 1.poločasu, dotáhli do konce a je to - 2:3. V 84.min. krásný centr Lišky mířený na Hrona si dezoriotovaná obrana sráží do vlastní sítě - 2:4. To však není všechno.  Gólový příděl není ještě vyčerpán. Nejdříve Ketkovice po rohu z hlavičky v 85.min. snížují - 3:4. Ale následně v 86.min., kdy se zdálo, že opět akci před vápnem domácích překombinujeme, se k míči dostává Jašek a technickou střelou k pravé tyči upravuje na - 3:5. A když v 89.min. neproměňuje tutovku velice agilní Divácký, je tento stav konečný.