pohár ČMFS Baník Zbýšov A - Bosonohy 0:3

28.07.2009 21:05

V úterý nastoupili muži Baníku A proti Bosonohám. Jednalo se o předkolo krajského poháru ČMFS.

muži Baník A - muži Bosonohy 0:3

sestava: Škula D. - Čech, Rozsiczka, Cenek, Vespalec - Šmíd, Kožíšek O., Kozel, Šrajtl - Kantor, Zavřel. Náhradníci: Liška, Čapka, Kožíšek A., Souček. Na to, že chybělo 8 hráčů základu a konec zápasu Baník dohrával se 4 střídajícími dorostenci (za což trenéru Zavřelovi a Rozsiczkovi patří veliký dík, že jim dávají příležitost), tak se hrál velmi pěkný a atraktivní fotbal. Sice jsme nepostoupili do dalšího kola, ale nevadí. Pro trenéra Zavřela byl tento pohárový zápas velmi poučný. Nebál se, postavil naše mladé naděje a ti se mu odvděčily super výkonem. Opravdu, byla se radost dívat na výkony Šrajtla, Součka, či Kozla. Bez respektu sváděli souboje s mnohem staršími a zkušenějšími hosty a dokonce je v některých momentech přehrávali. Trenéři Zavřel a Rozsiczka mají kam šáhnout. To je potěšitelný fakt nejenom pro ně, ale i pro oddíl a nás, fandy.

Stručně k samotnému zápasu. 10.min. a Rozsiczka z dálky prověřuje pozornost gólmana, těsně vedle. Ovšem první tutovka i první gól patří hostům. V 15.min. ještě stačí loženku Škula nohama vyrazit, ale z následující akce inkasuje. Nutno dodat, že po hrubé chybě obrany. Po nezištné přihrávce v 16.min., prakticky do prázdné branky - 0:1. Ovšem, kdo by si myslel, že našemu mladému kolektivu se roztřepou kolena, byl na omylu. Soupeř nás sice převyšoval a školil v rychlých a smrtících útocích, ale my jsme byli techničtější a kombinačnější. Co je to platné, ve fotbale platí, kdo dá víc branek, ten vyhraje. A ty daly Bosonohy. Zcela zaslouženě. Každý jejich protiútok smrděl. Buďto šancí, nebo gólem. Ale i my jsme se osmělovali. Ve 24.min. zavřelovu bombu ligových parametrů Brankář hostí kryje. Ve 29.min. se nám dokonce podařilo vsíti Rozsiczkou banán, ale nebyl uznán, pro údajný ofsajd. No nic jede se dál. Opět, a jak se ukázalo v průběhu dalších minut, opakovaně, si nedáváme pozor na bleskové protiútoky. Do konce půle odvrací jeden z nich Cenek a vykopává z prázdné branky.

II. poločas začíná jak přes kopírák. Nejdříve hosté zahrozili, Čapka stačí odkopnout, ale z následného bleskového protiútoku v 61.min. inkasujeme - 0:2. Hosté jsou na koni a vše jim vychází. Hrají velice účelně, neotevírají zbytečně obranu a vyčkávají. Dočkali se za 5 minut. v 66.min. našemu mládí uštědřuje lekci z efektivity. Bleskový únik a gól - 0:3. A když se mýlí i se 100% tutovky nejmladší z rodu Kožíšků, Adam, stav 0:3 je konečný.