muži Baník A - muži Veverská Bitýška A 3:4

22.02.2009 00:00

muži Baník Zbýšov A - muži Veverská Bitýška A 3:4 ( hráno na umělé trávě na Janouškově ulici v Brně )

sestava: Prečan - Čech, Vespalec, Pernica P., Skokan - Hron, Rozsiczka, Horký, Čapka - Šauer, Šrajtl (z dorostu!!!)

branky: Šauer 2x, Rozsiczka 1x

Baník odjížděl do Brna ve značně improvizované sestavě (chybělo mu 7 hráčů ze základu) a sehrál zápas dvou odlišných poločasů. První prohrál 0:3, i když rozdíl skóre byl pro něho až příliš krutý, ale ve druhém si vše vynahradil a vyhrál ho 3:1. Několik faktů k 1.půli. Inkasovali jsme ve 20., 38., a v 40.minutě. A jak už jsem uvedl v úvodu, obraz hry neodpovídal rozdílu skóre. I my jsme totiž měli šance. Šauer - sám na brankáře, míč mu utekl z nohy. Rozsiczkovu bombu z úrovně penalty - brankář zázračně kryje. Nepovedená malá domů obranců Bitýšky - zapadající balon do branky gólman hostů konečkami prstů vytlačuje jen těsně nad břevno. A pak asi největší  - střela od Čecha se odráží od břevna.

Do druhého poločasu jsme vykročili katastrofálně. Běží 46.min. a je to už 0:4. Vypadalo to na debakl. Avšak místo, aby se naši položili, Rozsiczka (jak se sluší na kapitána) zatroubil k útoku a hra byla rázem o něčem jiném. Opět jsme vyrovnali hru (jako na konci prvních 45 minut), ale tentokrát jsme už začali proměňovat i šance. Ty první dvě v rychlém sledu (v 62. a 67.min. - obě Šauer) a ta třetí v poslední minutě (Rozsiczka). Vzhledem k tomu, že jsme dohrávali vlastně o devíti( Čech prokulhal celých 45 minut 2.půlky a Šauer 10minut před koncem odstoupil kvůli natáhlým tříslům), konečný výsledek 3:4 je víc jak lichotivý. Prostě z bojovnosti mají kluci za 1.