muži Baník Zbýšov - muži Babice u Rosic 2:4

23.07.2016 10:35

Sestava: Kubín(Prečan), Barvíř, Rozsiczka, Šmíd, Jašek, Kozel, Záděra, Vališ, Pospíšil, Šrajtl, Farid. Branky: Šrajtl 1x, Pospíšil 1x. Náhradníci: Eliáš, Hájek.

Historicky první zápas nově se rodícího mužstva Baníku Zbýšov se konal za úmorného vedra a proto se trenéři obou mužstev dohodli, že se bude hrát 3x30minut. A nezačali jsme špatně. Hned ve 3.min. se ocitl Pospíšil sám před gólmanem. Náš borec mu však tutovku poslal přímo do náruče. Po této suprovce se karta začala pomalu obracet. V 8.min. Babice proměnily penaltu - 0:1. A podle mého to byl klíčový moment celého zápasu. Hosty to nakoplo a najednou jich bylo plno. Po 12-ti minutách, kdy se nic nedělo, přišla akce na jeden dotek, jako vystřižená z fotbalové učebnice. Bohudík, Kubín ji včasným vyběhnutím zlikvidoval. Ve 25.min. babický útočník utekl po pravém křídle, vyšachoval naší obranu - 0:2. Tak skončila 1.třetina.

Do druhé třicetiminutovky nastoupil do brány Prečan a Kubín naskočil do obrany. A vedl si výtečně. Třikrát svými skluzy zabránil soupeři skórovat. Takový hektický začátek byl k vidění stran Babic. Hosti v tlaku pokračují a vyústěním jejich snahy je nádherná branka ve 47.min. Únik po křídle přihrávka pod sebe a spoluhráč vymetl pavučinu naší svatyně - 0:3. Ve 48.min. se řítí osamocený borec na Prečana, ale Pepa mu úmysl vystihl a tutovku vyráží mimo tři tyče. V 52.min. vyráží bombu hostů před sebe a na následnou dorážku už nestačí - 0:4. Vypadalo to na pořádný debakl. Ovšem to by nemohl být v naší bráně Prečan. Co ten toho pochytal, to bylo až k nevíře. Ještě 3 minuty před koncem likviduje samostatný nájezd.

V poslední třetině udělal trenér dvě zásadní změny. Rozsiczku dal do útoku a Kozla na pravou zálohu. A ukázalo se, že to byla volba správná. Babice opět začaly šancí, ale z nadějné pozice posílají balon do rukavic Prečana. Našim přece jen svitla naděje na snížení katastrofálního výsledku. V 65.min., po faulu na rozběhnutého Rozsiczku, snižuje z penalty Šrajtl - 1:4. A v 69.min. musí dokonce soupeř vykopávat míč z prázné branky. V 72.min. mají Babice 100% tutovku, ale z 5 metrů ji posílají mimo. Snaha našich z výsledkem něco udělat přináší ovoce. V 76.min. do ospalá obrany vnikl Rozsiczka a po centru a následné dorážce Pospíšila snižujeme na přijatelných - 2:4. Skóre se nemění ani na závěr utkání, kdy během dvou minut babičtí spalují dvě suprovky. Jednu jim fantastickým zákrokem vykryl Prečan, druhá končí vedle naší svatyně.