muži Baník Zbýšov - muži Vys.Popovice 3:0

31.07.2016 12:39

Sestava: Prečan (60.min.Kubín) - Procházka, Jakubec, Vespalec, Záděra, Schmid, Kotačka, Navrátil, Šrajtl, Pospíšil, Hvězda. Branky: Šrajtl 2x, Kliner 1x. Náhradníci: Kubín, Barvíř, Jašek, Kliner, Chlup, Eliáš.

Hrálo se opět za úmorného vedra a proto se trenéři rozhodli hrát (jako proti Babicím) 3x30minut.

A hned od začátku bylo znát, kdo je pánem na hřišti. Baník začal ve velkém stylu a vydržel tento vysoko nasazený trend udržet prakticky až do konce. A proto vítězství je zcela zasloužené. Velkou měrou se o ně zasloužila naše defenzíva. Jašak, Jakubec, Schmid či Vespalec byla prostě, tentokrát, k nepřekonání. A když se k nim přidal Kotačka (nejlepší hráč na hřišti vůbec) pak výsledek utkání je takový, jaký je.

Vyšel nám perfektně začátek. Už ve 3.min. spalujeme jednu z mnoha tutovek. Reparát kluci provedli na jedničku a v 5.min. se už radujeme. Vespalec rozehrává milimetrový přímák na Šrajtla a Kuba se nemýlí - 1:0. Šrajtl si mohl úspěch zopakovat. To si Hvězda v 10.min. nenechal odstavit od míče, poslal uličkou do sóla právě Šrajtla, ale Kuba z malého vápna gólmana hostí nepřekonal. Napotřetí se Šrajtl mohl zapsat mezi střelce v 16.min. Opět se ocitl ve vápně, ale jeho střela neměla patřičný směr a hlavně razanci. Z uvedeného bylo znát, kdo měl v první třetině navrch. Soupeř se neustále pouze bránil a vůbec nevystřelil na bránu. Poprvé o sobě dal vědět až ve 22.min., ale finální uličku vystihl Prečan a bylo po slávě. Ve 26.min. uvolnil nádherně Kotačka výborného Šrajtla. Kuba si na hranici vápna kličkou udělal prostor, vyslal dělovku, která, bohužel, skončila na břevně. Pak ještě Vespalec vystrašil utěšenou střelou brankáře soupeře a třicetiminutovka končí.

II.třetina začíná tak, jak skončila první. Naším nástupem a velikým tlakem. Po 15.min. udělal trenér Lakomý chválihodnou věc. Ze hřiště odešli hráči, kteří vlastně tvoří základ sestavy (Vespalec, Schmid, Procházka, Pospíšil) a poslal na plac borce, kteří většinou sedí na lavičce (Chlup, Barvíř, Eliáš, Kliner). A ti se mu za důvěru odměnili měrou vrchovatou. Pokračovali, s překvapením, v nastoleném tlaku a vůbec neměli respekt ze soupeře. V 55.min. proběhla totiž překrásná akce s ještě hezčím zakončením. Po levém křídle utekl Kliner, zatáhl balon k lajně, nahrál nezištně pod sebe na Šrajtla a Kuba v běhu nechytatelně - 2:0. Druhá třetina je u konce.

Budu se opakovat, ale musím to zdůraznit. Závěrečná třetina se podobá, jako vejce vejci, uplynulým 60-ti minutám. Náš tlak a permanentní defenzíva Popovic. A jejich pasívní a ustrašená hra se jim nevyplácí. V 65.min. zakládáme jeden z mnoha útoků. Míč letí do vápna, za ním se vydává Kliner a nadvakrát zasouvá balon za záda bezmocného brankáře - 3:0. Baník ani teď nepolevuje a stále tlačí popovické na jeho vápno. Soupeř neví, kam dřív skočit. Až v 72.min. a 73.min.se dostal na dostřel, ale první pokus skončil na tyči, druhý zlikvidoval fantastickým zákrokem Kubín. To bylo od soupeře k vidění vlastně vše. Zato my jsme si do konce zápasu vytvořili ještě 4 suprovky. Alespoň opticky mohly Popovice upravit skóre. V 90.min. byla proti nám odpískaná penalta. Ta všek skončila na tyči.